Клюєв переконує інвесторів у покращенні інвестклімату - Економіка - dt.ua

Клюєв переконує інвесторів у покращенні інвестклімату

24 січня, 2011, 09:07 Роздрукувати

Український уряд закликає іноземних інвесторів активніше приходити до нашої країни. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв в інтерв'ю телеканалу CNN.

 

«Ми зацікавлені, щоб в Україну прийшло якомога більше інвестицій», - цитує Клюєва його прес-служба.

Клюєв зазначив, що в Україні кардинально, у рази, скорочено кількість дозволів та ліцензій для ведення бізнесу, і влада буде впевнено рухатися шляхом покращення інвестиційного клімату.

Він відзначив також, що йде робота над запровадженням механізму отримання підприємствами всіх дозволів через «єдине вікно»: «Бізнесмен пише заяву і віддає в цю одну інстанцію. Більше з ним ніхто не спілкується. І через певний час він в цьому «єдиному вікні» отримує всі дозволи. Тим самим ми зменшуємо, по-перше, тимчасові витрати самого бізнесу, а, по-друге, мінімізуємо самі контакти між державними чиновниками та бізнесменами, щоб звести до мінімуму корупцію».

Він також зазначив, що новий Податковий кодекс стимулює інвестора відкривати нове виробництво або розширювати вже існуюче: «Наприклад, ми тепер не обкладаємо податком на прибуток ті кошти, які інвестор вкладає в розвиток власного виробництва, у підвищення його енергоефективності. Окрім цього ми скорочуємо ПДВ, податок на прибуток. Низка пріоритетних галузей на кілька років взагалі звільнені від податку на прибуток».

Як приклад кроків назустріч інвесторам він також навів зміни до законодавства про будівництво, прийняті парламентом на початку 2011 року.

«Ми максимально скоротили кількість всіляких процедур при отриманні дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об'єкта. До останнього часу, для того щоб побудувати який-небудь об'єкт, необхідно було отримати 93 дозволи. Новим законом кількість дозволів скорочено до 23-х», - зазначив Клюєв.

Окрім цього він нагадав про кроки щодо спрощення всієї системи надання адміністративних послуг.

За його словами, для залучення інвестицій необхідно також предметно займатися питаннями кожного інвестора, і великого, і середнього, особливо іноземного, який готовий вкладати гроші в Україну.

«Коли люди приїжджають до нашої країни, маючи зовсім інший менталітет, працюючи з абсолютно іншим законодавством, їм складно. Тому ми повинні допомогти інвестору у здійсненні перших кроків. Для цього ми створили Державне агентство з інвестицій та національних проектів, яке надає допомогу всім інвесторам у реалізації тих чи інших проектів», - заявив Клюєв.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >