Клюєв обіцяє ось-ось спростити життя бізнесу електронним документообігом - Економіка - dt.ua

Клюєв обіцяє ось-ось спростити життя бізнесу електронним документообігом

18 листопада, 2011, 08:17 Роздрукувати

Наступним кроком щодо дерегуляції економіки і спрощення життя бізнесу та громадян стане поступовий перехід від паперового документообігу на електронний. І це питання - серед урядових пріоритетів.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

«У спілкуванні з державою представники бізнесу та окремі громадяни змушені постійно отримувати всілякі виписки, довідки тощо. Органи влади повинні мати доступ до всіх цих реєстрів, і урядовець буде сам отримувати всю інформацію. Людина не повинна витрачати час на ходіння по інстанціях і довжелезні черги. Якщо урядовцю для якоїсь справи потрібна паперова виписка, він повинен зайти зі свого комп'ютера до відповідного реєстру, роздрукувати потрібну інформацію і долучити її до справи», - сказав А.Клюєв.

Нагадаємо, раніше в Кабміні анонсували, що уряд України з 2012 року переходить на електронний документообіг.

При цьому нагадаємо, як писало ZN.UA, на заходи Національної програми інформатизації за п'ять років витрачено понад 40 млрд грн бюджетних коштів, проте, не дивлячись на це, навіть в будівлі Кабінету міністрів інформацію між поверхами передають кур'єрами. При цьому носять не тільки паперові документи, а й диски - носії електронної інформації.

Окрім того, коментуючи прийняття 16 листопада Кабінетом міністрів модельного статуту для товариств з обмеженою відповідальністю, Андрій Клюєв повідомив, що це найбільш поширена форма реєстрації юридичних осіб. За даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, ТОВ становлять 36% від загальної кількості суб'єктів господарювання.

«Модельний статут дозволить спростити процедуру утворення нового підприємства. Якщо цей, скажімо так, рамковий статут підходить засновникам нового бізнесу, вони зможуть прийняти його як власний установчий документ», - повідомив А.Клюєв.

Міністр економічного розвитку також повідомив, що модельні статути для інших організаційних форм підприємницької діяльності будуть доопрацьовуватися на основі пропозицій незалежних експертів та представників бізнесу.

Нагадаємо, раніше А.Клюєв у своїй статті для ZN.UA висловив упевненість, що у світі знайдеться небагато країн, які б за такий короткий час виконали настільки величезний обсяг нормативної і законодавчої роботи щодо спрощення ведення бізнесу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >