Ключовий свідок фінансових махінацій у Родоводі викинувся з вікна, так і не надавши свідчень - Економіка - dt.ua

Ключовий свідок фінансових махінацій у "Родоводі" викинувся з вікна, так і не надавши свідчень

18 листопада, 2011, 11:20 Роздрукувати

У справі «Родовід Банку» в кінці минулого місяця, 28 жовтня, сталася шокуюча подія: у Донецьку викинувся з вікна один з ключових свідків з розслідування фінансових махінацій у банку - Геннадій Піскун, досвідчений 43-річний фінансист, що пройшов сувору школу донецького бізнесу.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це пише Юрій Бутусов у статті для ZN.UA.

Так, джерела ZN.UA, близькі до Головного слідчого управління Служби безпеки України, стверджують, що Геннадій Піскун наклав на себе руки. «Сам» чи «не сам» вилетів із вікна свідок афери — може, й запитання, але немає сумнівів у тому, що причиною стала справа «Родоводу».

Зокрема, у розслідуванні фінансової афери, проведеному відділом ГСУ СБУ під керівництвом полковника Олега Животова, Піскуна розглядали як одного з основних свідків, що міг дати показання про особистостей і схеми, завдяки яким банк «Родовід» перетворився на символ державної корупції

Згідно з постановою про залучення Г. Піскуна як обвинувачуваного (документ є в ZN.UA) його обвинувачували «у попередній змові з групою невстановлених осіб» по отриманню права на чуже майно в особливо великих розмірах, передане в іпотеку «Родовід Банку» А.Задорожним і А.Островим, шляхом обману та з метою неповернення боржниками кредиту, тобто діючи в інтересах третіх осіб.

Слідчі СБУ розкрили величезну і трудомістку схему фальсифікацій: «невстановлені особи» в липні-листопаді 2009 року підробили цілий пакет документів. Зокрема, були підроблені земельні акти і оціночні документи на неіснуючі земельні ділянки, які були передані в заставу банку. Посадові особи «Родовід Банку» в розпал кризи з незрозумілих мотивів вирішили списати з позабалансового рахунку фінустанови прийняте в іпотеку майно на суму 62,816 млн. грн. Натомість вони одержали неіснуючу заставу, наявність якої відповідні служби банку чомусь не завдали собі клопоту перевірити. Це рішення підписав заступник голови правління банку Юрій Дробноход.

Значення Г. Піскуна полягало в тому, що він міг дати свідчення, завдяки яким слідство могло зайти на самий верх. І тоді б посадові особи (засновники банку, кредитна рада) могли б бути притягнуті до відповідальності і розповісти, з ким, в свою чергу, ділилися вони.

Розслідуючи аферу «Родоводу», ZN.UA звернулося за коментарем до адвокатів. За їх словами, зазвичай безпосередніми виконавцями розкрадань і фінансових махінацій (при кредитуванні це зазвичай директори, засновники і бухгалтери позичальника) є в більшості випадків «інструментальні» особи, яким і був Г. Піскун.

Джерело ZN.UA, близьке до слідства, повідомило, що СБУ, по суті, притиснула Г. Піскуна до стінки незаперечними звинуваченнями. Слідчі розраховували, що він дасть свідчення і підтвердить їх у суді. «Але те, що Піскун заговорить, стало зрозуміло не тільки слідчим ... Немає сумнівів, що на Піскуна тисли з двох сторін - ті, хто хотів одержати зізнання, і ті, хто хотів, щоб Піскун не дав на них показань», - розповідає джерело .

За словами адвоката Дениса Бадзюка, керуючого партнера адвокатського об'єднання «Бріарей», коли суми розкрадань обчислюються десятками і сотнями мільйонів, підсумок очевидний: «Як тільки до замовника дійде, хто і як його може здати, кількість свідків почне зменшуватися. Причому зацікавленими в зменшенні кількості свідків можуть бути й ті, хто гроші видавав, особливо якщо посадові особи, які видавали кредити, і реальні власники підприємств-кредиторів — ті ж самі особи».

Справа проти Г. Піскуна була «реальною», але тепер, після його самогубства, багато «ниточок» обірвано, і слідству потрібно знайти нові епізоди і ретельно їх розплутувати. І перш ніж поспішно, через добу, ховати головного свідка, правоохоронним органам, ймовірно, варто було б ретельніше вивчити обставини його загибелі.

Між тим, джерела ZN.UA повідомляють, що це вже не перший "нещасний" випадок в історії з «Родоводом». Після допиту в СБУ 2010 року нещастя сталося і з начальником юридичного департаменту банку Олександром Івахненком. За офіційною версією, він нібито послизнувся у ванній і одержав множинні травми голови, після чого кілька місяців лежав у лікарні.

Здається, що слідство якнайшвидше має взяти під охорону інших свідків і організаторів схем із видачі фіктивних кредитів і зміни предметів іпотеки в 2004—2010 роках. Врятувати свідків і покарати справжніх злочинців допоможе тільки публічний розголос.

Справа «Родоводу» стала предметом розслідування ZN.UA. Детальніше про схеми, осіб і обставини фінансових махінацій у банку читайте в статті Юрія Бутусова «Хто відповість за "Родовід"?»
 
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >