Клімкін вважає, що Росія може звернутися до суду щодо виплати Україною боргу

Поділитися
Клімкін вважає, що Росія може звернутися до суду щодо виплати Україною боргу Клімкін наголосив, що логіка дій РФ щодо боргу України буде зрозуміла до кінця року © Bloomberg
Україна вже має досвід подібних судових розглядів.

Український міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Росія може звернутися до суду щодо повернення Україною боргу за євробондами на 3 млрд дол, але він підкреслив, що Київ до даного сценарію готовий.

"Реально повернення боргу йде через міжнародні суди, це британське право. Я сподіваюся, що процес розгляду можливих позовів Росії, поки можливих, у судах, по-перше, буде тривати деякий час. По-друге, суд буде слухати аргументи всіх сторін, і в першу чергу, наші аргументи... В принципі, у нас є досвід, в тому числі, і таких справ. Ми будемо до цього готові", - сказав Клімкін у програмі "Лівий берег" на телеканалі "24".

Також Клімкін зазначив, що логіка дій РФ щодо боргу України буде зрозуміла до кінця року. Він також вважає, що цей борг України повинен бути реструктуризований.

Як підкреслювала глава Мінфіну Наталія Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-який кредитор). Москва ж наполягає на суверенному статусі облігацій (як боргу однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.

При цьому, основний кредитор України, МВФ, не дає чітко зрозуміти, як він офіційно визначає борг Києва перед Москвою.

Початок реструктуризації боргу і зупинка зовнішніх виплат співпадає із днем (23 вересня 2015 року), коли Україна повинна погасити 500 мільйонів доларів за облігаціями 2010 року. Таким чином, незважаючи на узгодження умов реструктуризації з більшістю кредиторів, частина з них все ж можуть розцінити відмову виплат Україною як дефолт і вдатися до своїх прав кредиторів в цих умовах.

Як відомо, Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу, а також про відстрочку виплат на 4 роки і зниження процентних ставок до 7,75% річних за всіма випусками 27 серпня.

Після початку процесу реструктуризації в Мінфіні закликали кредиторів не розцінювати відмову виплачувати борги до 1 грудня 2015 як дефолт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі