Київський метрополітен існує за рахунок бюджету міста - Економіка - dt.ua

"Київський метрополітен" існує за рахунок бюджету міста

10 вересня, 2018, 12:59 Роздрукувати

Всі зароблені підприємством кошти перераховуються в рахунок сплати боргів "Укррослізинг" Фукса.

КП "Київський метрополітен" немає ніяких фінансових відносин з компанією "Укррослізинг". Про це інтерв'ю ЕП розповів глава метрополітену Віктор Брагінський.

"У нас немає ніяких фінансових взаємовідносин з ними (компанією "Укррослізинг" – ред). Є рішення суду, є виконавча служба, яка заарештувала наші рахунки, і яка має право списувати кошти. За останні півтора року виконавча служба списала з рахунків метрополітену майже 180 млн гривень", - сказав він.

Брагінський додав, що витрати на розвиток інфраструктури метрополітену, у тому числі будівництво та придбання рухомого складу, не передбачені в тарифі.

"Все це фінансується з бюджету міста. Основні складові тарифу – зарплата, комунальні платежі і поточне обслуговування інфраструктури. Договір про реструктуризацію наших боргових зобов'язань, який в майбутньому, сподіваюся, буде підписаний, також буде припускати погашення боргів з бюджету", - зазначив глава метро.

При цьому він підкреслив, що тариф не враховує оплату боргів "Укррослізінгу".

Читайте також: "Київський метрополітен" повторно оголосить тендер на будівництво метро на Виноградар

Раніше повідомлялося, що 31 січня 2017 року Київський апеляційний госпсуд ухвалив стягнути з "Київського метрополітену" 1,97 млрд грн на користь ТОВ "Укррослізинг" в якості боргу за договором фінансових лізингових послуг, згідно з яким фірма в 2009 році передала метрополітену в користування 40 вагонів головних і 60 вагонів проміжних. Зокрема, сума заборгованості київського метро за самі вагони становила 366 млн грн. Інша частина - відсотки, пеня, інфляційні втрати та "коефіцієнт коригування" на суму 1,19 млрд.

Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції заарештував кошти КП "Київський метрополітен", які знаходяться в касах метрополітену, а також до них надходять. Метрополітен є збитковим підприємством - 2017 рік підприємство закінчило зі збитками 956 млн грн.

 

За матеріалами: Економічна правда /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >