КИЇВМІСЬКБУДІВСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ — ЦЕ НАЗАВЖДИ? - Економіка - dt.ua

КИЇВМІСЬКБУДІВСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ — ЦЕ НАЗАВЖДИ?

8 лютого, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №5, 8 лютого-15 лютого

У четвер Верховна Рада відмовилася запроваджувати систему недержавного пенсійного страхування. ...

У четвер Верховна Рада відмовилася запроваджувати систему недержавного пенсійного страхування. За ухвалення одного з двох ключових для пенсійної реформи законів — «Про недержавне пенсійне страхування» — проголосували 123 народні депутати при необхідних 226-ти.

Але зміни на ниві залучення коштів наших співгромадян тривають. Того ж дня депутати схвалили, по суті, нову редакцію закону «Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд».

Відповідно до документа, кошти для інвестування в житлове будівництво залучатимуться шляхом створення фондів банківського управління, які можуть бути пенсійними або дитячими. Кожен такий фонд буде просто об’єднанням коштів його учасників, переданих у довірче управління вповноваженому банку; надання йому статусу юридичної особи не передбачено.

Уповноважені банки можуть залучати кошти в довірче управління за іншими соціальними програмами, розпочатими за узгодженням із «Київміськбудом».

Кошти фондів банківського управління можуть направлятися банками винятково на придбання іпотечних сертифікатів і формування оперативного резерву.

Усе добре, усе чудово, ось тільки законодавець взагалі не планує вводити київміськбудівський експеримент у загальне річище. Відповідно до ст. 8 щойно ухваленого документа, якщо навіть закон про недержавне пенсійне страхування таки ухвалять, то створені КМБ фонди продовжать роботу на «власній» законодавчій базі — спокійнісінько вкладаючи гроші в афільовані структури, не переймаючись визнаними в усьому світі вимогами диверсифікації пенсійних активів. І мали вони на увазі державний орган із контролю над небанківськими фінансовими установами...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво