«Київенерго»: перетасовка для своїх

Поділитися
На столичну енергокомпанію завжди багато хто задивлявся. Та досі акціонерам і місту вдавалося згладжувати гострі кути, й великих конфліктів не виникало...

На столичну енергокомпанію завжди багато хто задивлявся. Та досі акціонерам і місту вдавалося згладжувати гострі кути, й великих конфліктів не виникало. Було загальне розуміння того, що збої в роботі ВАТ «Київенерго» нікому не потрібні. Однак, схоже, зрозуміло не всім.

На 28 березня ц.р. у Києві було призначено збори акціонерів компанії. Причому несподівано — з питанням про кадрові перестановки на порядку денному. Якихось виробничих підстав для цього немає: результати 2007 року для ВАТ були дуже непоганими. Міська влада жодних претензій також не висловлювала.

Проте з’явилася інформація, що правління «Київенерго» можуть спробувати змінити. На чию користь — питання доволі цікаве.

Виникає і ще одне запитання: як узагалі можна проводити легітимні збори з нечинним власником реєстру акцій.

Нинішнього реєстратора — Фінансову компанію «Укрнафтогаз», відому ще й тим, що вона входить до сфери впливу групи «Приват», на початку березня позбавила ліцензії (до речі, вже вдруге) Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку. Причому з поважних причин — за відмову видавати реєстри, розголошення інсайдерської інформації та спроби завдати шкоди іншим компаніям. Договір із ним правління «Київенерго» розірвало, але він не передав реєстру акціонерів новому тимчасовому реєстратору.

А без реєстру й легітимного реєстратора в рамках закону збори провести неможливо: їх рішення легко оскаржить кожен охочий. Проте, маючи перед очима прецедент тижневої давнини — спробу провести збори в Запоріжжі, очікується щось подібне й у «Київенерго».

На момент підготовки статті не було відомостей, чим завершилася спроба провести збори акціонерів у Києві. Проте автор має в розпорядженні документ, в якому НАК «Енергетична компанія України» викладає проекти рішень зборів, відповідно до яких голосуватиме її представник.

Зміст документа проливає світло на мотиви окремих чиновників і третіх, дуже зацікавлених, осіб.

НАК «ЕКУ», котра володіє від імені держави 50%+1 акція столичної компанії, пропонує повністю змінити наглядову раду та ревізійну комісію.

Серед нових кандидатів на почесне місце — голова НАК«ЕКУ» Володимир Зіневич. Він, за випадковим збігом, є й приватним акціонером «Київенерго».

Із директиви незрозуміло, чи представлятиме пан Зіневич НАК «ЕКУ», чи візьме участь у зборах як акціонер — фізична особа. Різниця, м’яко кажучи, доволі істотна.

Крім того, судячи з документа, НАК «ЕКУ» має намір змінити голову правління «Київенерго» Сергія Титенка. Хоча досі саме його вважали ідеальною компромісною постаттю, яка влаштовує і місто, і державу, і міноритарних акціонерів.

Мабуть, втрутилися інтереси когось іще, чия зацікавленість виявилася вагомішою за інтереси як держави, так і міської громади.

Ну а «найсмачнішим» бажанням директиви НАК «ЕКУ» став намір фактично передати Мінпаливенерго та КМДА фінансові потоки з будівництва нових електропідстанцій. Такі пропозиції також включено до порядку денного зборів акціонерів «Київенерго».

Підстанції мають з’явитися в місті в рамках підготовки до Євро-2012. Вартість їх спорудження — сотні мільйонів гривень. А сумарна вартість інвестиційної програми «Київенерго» до 2012 року взагалі наближається до мільярда доларів.

Зважаючи на все, мають місце домовленості, внаслідок яких НАК «ЕКУ» сяде за кермо «Київенерго», а персона з КМДА — одержить прибуткові для своєї фірми підряди на будівництво електропідстанцій.

Підстави для таких припущень є. Експерти стверджують, що за законом Мінпаливенерго, не будучи госпсуб’єктом, узагалі не може бути замовником об’єктів. А от міська адміністрація, навпаки, має право будувати будь-які об’єкти в Києві. І для цього зовсім не потрібне рішення акціонерних зборів.

Як заявило джерело в «Київенерго», НАК «ЕКУ», очевидно, дуже потрібне саме таке неоднозначне формулювання: замовниками будівництва є Мінпаливенерго та КМДА. При цьому, наскільки нам відомо, від самого Мінпаливенерго жодних пропозицій із цього приводу не надходило: «За фактом, нас просто намагаються позбавити можливості вести контроль фінансових потоків».

Хто оплачуватиме такі подарунки, теж відомо: спочатку — «Київенерго», потім — городяни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі