Київенерго розділять на дві компанії - Економіка - dt.ua

"Київенерго" розділять на дві компанії

14 листопада, 2017, 12:34 Роздрукувати

Реорганізація пройде у відповідності з вимогами нового закону "Про ринок електричної енергії"

Генерацію в Київенерго виділять в окрему компанію © Андрій Товстиженко, DT.UA

Загальні збори акціонерів ПАТ "Київенерго" прийняло рішення про реорганізацію бізнесу шляхом створення двох нових компаній: перша компанія буде здійснювати діяльність з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж, друга – діяльність з поставки електричної енергії.

Як повідомляє прес-служба "Київенерго", рішення прийнято на вимогу закону України "Про ринок електричної енергії", який передбачає відділення генерації, передачі та постачання електроенергії шляхом створення відповідних суб'єктів господарювання в грудні 2018 року у всіх обленерго України.

"Ці зміни – невід'ємна частина розпочатої реформи енергетики України відповідно до європейських стандартів. Для цього будуть створені юридичні особи, кожна з яких зосередиться на окремому виді діяльності відповідно до закону", – зазначив Олександр Фоменко, генеральний директор "Київенерго".

Як відзначили в прес-службі "Київенерго", створення нових компаній ніяк не вплине на обсяг прав і обов'язків за договорами на управління комунальним майном, укладеного між міською владою Києва та ПАТ "Київенерго".

"Право власності громади Києва на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод "Енергія", теплові мережі та інші об'єкти залишається непорушним", - відзначили в прес-службі.

Нагадаємо, що згідно закону України "Про ринку електричної енергії", підготовчий період, необхідний для запуску нової моделі ринку, завершується 1 липня 2019 року, а так званий перехідний період буде тривати до 1 липня 2020 року.

Детальніше про запуск нової моделі ринку електричної енергії в Україні читайте у статті Світлани Голікової "Енергоринок: 2+2 = ?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >