Китай скоротив інвестиції в США на 92%

Поділитися
Китай скоротив інвестиції в США на 92% © Военное обозрение
З США виведено $ 7,8 млрд.

Китай, який подав скаргу на США до Світової організації торгівлі (СОТ), в січні-травні 2018 року скоротив інвестиції в США на 92%, до $ 1,8 млрд. Відбувся відтік капіталу у сумі $ 7,8 млрд. Про це свідчать данні консалтингової та дослідницької компанії Rhodium Group.

У звіті зазначається, що з урахуванням продажу активів китайських компаній в США за вказаний період був відтік китайського капіталу в сумі $ 7,8 млрд.

За даними Rhodium, охолодження почалося ще в другій половині 2017 року, в результаті чого обсяг угод за участю китайських компаній в США скоротився в минулому році до $ 29 млрд з $ 46 млрд в 2016 році.

При цьому число незавершених і обговорюваних угод за участю китайських інвесторів також зменшилося. Якщо раніше практично кожна така операція здійснювалась на кілька сотень мільйонів доларів і більше, то в цьому році середня сума становить всього $ 46 млн.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів Китаю 15 червня оголосило про введення 25% мита на 659 найменувань товарів із США. Мито на 545 товарів на суму близько $ 34 млрд набуде чинності 6 липня, а дата набрання мита на інші товари буде оголошена пізніше.

15 червня влада США оголосили про введення 25-відсоткового мита на товари китайського виробництва на загальну суму в $ 50 млрд. Рішення прийнято "у світлі крадіжки Китаєм інтелектуальної власності і технологій, а також інших несправедливих торгових практик", йдеться у заяві президента Дональда Трампа.

З 2 квітня Китай підвищив мита на 128 товарів із Сполучених Штатів у відповідь на нещодавнє рішення Вашингтона щодо мит на алюміній і сталь із Пекіна. Так, фрукти і вироблені з них продукти відтепер обкладаються 15% митом, а американська свинина та продукція з неї - 25%.

Дональд Трамп оголосив про плани ввести мита на імпорт товарів з Китаю загальною вартістю $ 60 млрд, а також обмежити китайські інвестиції в США. Відповідне рішення було прийнято через крадіжку Китаєм технологій за допомогою кібератак і запозичення технологій шляхом доступу іноземних компаній на китайський ринок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі