Китай скоротить виробництво сталі - ЗМІ

Поділитися
Китай скоротить виробництво сталі - ЗМІ Останніми роками Китай скоротив потужності з виробництва сталі на 90 млн тонн © sina.com.cn
У 2015 році виробництво сталі в Китаї скоротилося вперше за 34 роки. У цілому скорочення китайської металургії може досягти 240 млн тонн.

Уряд КНР планує найближчим часом скоротити потужності з виробництва сталі на 100-150 млн тонн, а також "у порівняно великих масштабах" скоротити вуглевидобувні потужності, пише газета "Женьмінь жибао" у понеділок, 25 січня, посилаючись на результати засідання Держради КНР наприкінці минулого тижня.

"Використовуючи досвід скорочення потужностей з виробництва сталі на 90 млн тонн, якого вдалося досягти в останні роки після виведення з експлуатації застарілого обладнання, слід ще скоротити на 100-150 млн тонн потужності з виробництва нерафінованої сталі, а також в порівняно великих масштабах скоротити вуглевидобувні потужності", - цитує газета інформаційне повідомлення Держради на минулому засіданні 22 січня.

Основними критеріями скорочення виробничих потужностей повинна стати ступінь їх відповідності сучасним нормам безпеки виробництва, екології, якості, енергоспоживання. Підприємства повинні скорочувати виробничі потужності шляхом виведення з експлуатації застарілого обладнання, злиття з іншими компаніями, перепрофілювання виробництв, перенесення потужностей за кордон.

На засіданні Держради також відзначалася необхідність суворого контролю за введенням нових потужностей з виробництва сталі. "Необхідно суворо контролювати виконання рішення від 2013 року щодо призупинення нових проектів з нарощування виробництва сталі", - йдеться в повідомленні.

У 2015 році виробництво сталі в Китаї скоротилося вперше за 34 роки. У минулому році Китай виробив 804 млн тонн сталі, що на 2,3% менше, ніж у 2014 році. Промисловість у Китаї в даний час відчуває проблеми, викликані надлишком потужностей у ряді галузей і загальним уповільненням зростання економіки країни. Про необхідність зниження виробництва в деяких сферах неодноразово говорило керівництво країни. "Сталеливарний і вугільний сектори повинні бути в числі перших у справі скорочення надлишкових потужностей, зниження витрат і підвищення ефективності", - заявив 20 січня прем'єр Держради КНР Лі Кецян.

Читайте також: Китай став першим з експорту високих технологій в Азії, залишивши позаду Японію

За даними газети "Цзінцзі цанькао бао", Китай буде виділяти по 100 млрд юанів ($ 15,25 млрд ) на рік протягом 4-5 років на скорочення надлишкових виробничих потужностей. Загальна сума виділених коштів таким чином складе від 400 до 500 млрд юанів ($ 61-76 млрд ). Фінанси будуть спрямовані в основному на вирішення проблем, пов'язаних з вивільненням робочої сили.

За оцінками експертів, тільки у вугільній промисловості доведеться звільнити або перенаправити на іншу роботу близько 1,8 млн осіб. Виробництво вугілля при цьому знизиться на 360 млн тонн. Раніше аналітики великої китайської інвесткомпанії China International Capital Corporation заявляли, що через скорочення виробництва в КНР в найближчі роки до 3 млн людей можуть втратити роботу.

Як повідомлялося, світові ціни на продукцію чорної металургії досягли мінімуму за останні 20 років. Для України це несприятливий фактор, оскільки від зовнішніх цін на сировину залежить не тільки ВВП, бюджет і міжнародні резерви, але і не менш тісно з ними пов'язані інфляція, безробіття і курс гривні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі