Китай повинен зробити висновки з обвалу фондової біржі – WSJ

Поделиться
Китай повинен зробити висновки з обвалу фондової біржі – WSJ Китай должен отказаться от вмешательства на рынках. Иллюстрация © m.fang.com
Пекін зробив помилку, коли вирішив втрутитися в ситуацію і почав скуповувати знецінені акції.

Після того, як фондова біржа Китаю різко обвалилася, Пекіну доведеться зробити певні висновки на майбутнє. Зокрема, він повинен зрозуміти, що втручання держави може викликати ще більшу паніку на ринку і завдати більше шкоди, ніж вільне падіння акцій.

Про це сьогодні в редакційній статті пише Wall Street Journal, нагадуючи, що Пекін впродовж останніх кількох тижнів намагався вплинути на курс акцій, змушуючи державні компанії скуповувати їх. Але при цьому індекси фондових бірж продовжували стрімко падати.

"Дрібні інвестори тепер ставлять під питання віру в здатність комуністичної партії маніпулювати ринками, і це розумний висновок. Але більш тривожним лишається те, що обвал біржі підірвав авторитет авторів економічної політики уряду Китаю. Це корисне нагадування про те, що авторитарний контроль партії несумісний з вільними ринками і саме такий підхід стримує розвиток Китаю", - йдеться в статті.

Видання нагадує, що лідер КНР Си Цзиньпін минулого року започаткував нову економічну стратегію, яка була покликана стимулювати фондовий ринок. І ця політика мала успіх зі старту.

"Але китайські чиновники переплутали зростання ринку з його здоров'ям. Підтримка ролі ринку перетворилася в підтримку ринкової кон'юнктури", - пише Wall Street Journal.

Саме тому, на думку видання, і почала нинішня криза. Гіганти поглинули тисячі дрібних інвесторів, які ніколи не купували акції.

"Якщо Си Цзиньпін хоче фондовий ринок, який підтримає економічне зростання, він повинен зосередитися на правилах ринку, а не на результатах політики", - йдеться в статті.

Сьогодні стало відомо, що Китай зупинив рекордний за 20 років обвал фондового ринку. Зокрема, китайський індекс Shanghai Composite піднявся на 5,7%, ліквідувавши ранкове падіння на 3,8% і відновившись з рівня, мінімального з 17 березня. Індекс Shenzhen Composite підскочив на 3,7%, гонконгський Hang Seng - на 4,5%. При цьому акції близько 600 компаній подорожчали на 10%, що складає денний ліміт.

7 липня китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".

Влада КНР намагалася стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори. Але все це не спрацювало.

Пізніше Пекін масово скуповує знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме