Китай незадоволений якістю української кукурудзи

Поділитися
Китай незадоволений якістю української кукурудзи
Україна отримала ноту від КНР у зв'язку з невідповідністю продукції фітосанітарним нормам.

Китай поскаржився на якість української кукурудзи
Китай поскаржився на якість української кукурудзи

Україна отримала від Китаю ноту через невідповідність української кукурудзи фітосанітарним вимогам КНР, повідомив глава Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

За його словами, скарга отримана від китайської національної організації захисту рослин. У зв'язку з цим Лапа закликав українських експортерів зерна неухильно дотримуватися фітосанітарні вимоги Китаю.

"Китай дуже важливий партнер України, тому бізнес зобов'язаний дотримуватися фітосанітарні вимоги. Більш того, бізнес-співтовариству необхідно самоорганізовуватися, приймати дієві корпоративні підходи з метою недопущення подібних випадків", - підкреслив Лапа в ході засідання робочої групи з функціонування ринку зерна, передає Hubs.

Він також додав, що державі в свою чергу необхідно контролювати відповідність цим вимогам продукції, яка формується на експорт: фітосанітарний інспектор повинен здійснювати фітосанітарний контроль у полі, при його переміщенні в межах країни, а також при експорті.

"Цього вимагають і міжнародні договори і національне законодавство. Ми зобов'язані зробити все для того, щоб українська продукція користувалася попитом", - зазначив глава відомства.

При цьому він також підкреслив, що уряд України прийняв всі необхідні заходи з дерегуляції та спрощення ведення бізнесу.

Лапа знову нагадав, що сьогодні Україна належить до лідерів в експорті зерна. І якщо українські аграрії хочуть зберегти свої позиції, то повинні чітко виконувати зобов'язання, які взяли перед міжнародними партнерами.

За підсумками зустрічі Лапа доручив Департаменту фітосанітарної безпеки Госпродпортебслужбы вжити заходів з розслідування надходження нотификационного повідомлення від КНР, контролювати продукцію при формуванні партії на експорт, а партії вантажів формувати тільки з обстежуваних полів. При цьому фітосанітарні інспектори повинні здійснювати періодичний моніторинг на предмет виявлення карантинних організмів під час вирощування, переміщення та експорту продукції.

Як писало DT.UA, останнім часом Україна різко збільшила експорт агропродукції в Китай. На сьогоднішній день КНР є найбільшим імпортером української сільгосппродукції. У 2015 році з України в Піднебесну аграрії експортували продукції АПК на суму понад $ 1,2 млрд – це більше 8% всього українського аграрного експорту і понад 50% всіх поставок вітчизняних товарів у Китай. Основною продукцією всього експорту є кукурудза, ячмінь, соняшникова та соєва олія. Українська кукурудза займає абсолютна більшість загального обсягу імпорту кукурудзи в Китай.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі