Китай нарощує військовий експорт, щоб пожвавити розробку озброєння для себе – FT

Поділитися
Китай нарощує військовий експорт, щоб пожвавити розробку озброєння для себе – FT Китай почав продавати більше зброї. Ілюстрація © thefirearmblog.com
Найбільше китайське озброєння купують сусіди Індії.

Азійсько-Тихоокеанський регіон дедалі більше стає мілітаризованим, а Китай отримує від цього вигоду, нарощуючи експорт зброї власного виробництва.

Дослідження обсягів торгівлі озброєнням за період з 2011 до 2015 року включно, яке провели експерти Стокгольмського міжнародного інституту миру, свідчить, що за цей час Пекін подвоїв продаж своєї зброї. І його головними клієнтами стали сусіди Індії: Пакистан, Бангладеш і М'янма.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що цей факт може посилити міжнародні страхи про збільшення військового впливу Пекіна, а також щодо можливого погіршення в майбутньому і без того не найкращих відносин з Нью-Делі. Висновки дослідження свідчать про те, що в Азії країни нарощують арсенали, реагуючи в такий спосіб на зростання економіки і впливу Китаю.

За останні п'ять років найбільшим клієнтом КНР був Пакистан, на якого припадає 35% всієї проданої китайської зброї. Також на Бангладеш купив 20%, а М'янма – 16%.

В цей же час, збільшення військового експорту дозволило китайській військовій промисловості профінансувати і пришвидшити розробку і виробництво зброї для армії КНР. Дослідження свідчить також про те, що Китай за п'ять років став менше купувати зброю за кордоном. Зокрема, такий імпорт зменшився на 4,7%. Здебільшого скоротилися закупки російської зброї.

Тим часом, військові дії самого Китаю викликють занепокоєння у світі. Нещодавно США звинуватили Китай у зростанні напруженості в Південно-Китайському морі. Пентагон закликав всі держави, які заявляють права на спірні території в регіоні, вирішувати свої територіальні суперечки у відповідності з міжнародним правом.

17 лютого міністерство оборони Тайваню заявило, що Китай розмістив ракети класу "земля-повітря"на Парасельських островах (які окуповані КНР, але на них пред'являють претензії Тайвань і В'єтнам – ред.) у Південно-Китайському морі.

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

30 жовтня Командувач військово-морськими силами Китаю У Шенлі (Wu Shengli) попередив своїх американських колег про існування ризику виникнення незначного інциденту, який може призвести до війни", якщо США продовжать свої "провокаційні дії" в Південно-Китайському морі.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі