Китай масово скуповує великі американські компанії

Поділитися
Китай масово скуповує великі американські компанії Китай масово купує американські компанії © m.fang.com
Експерти вважають, що так Пекін намагається боротися зі сповільненням економіки і водночас отримати доступ до нових технологій.

Китай безпрецедентними темпами почав скуповувати іноземні компанії, зокрема в США. Тим самим Пекін вже налякав американський Конгрес, 45 членів якого звернулися до Комітету з іноземних інвестицій при міністерстві фінансів США зі скаргами і застереженнями.

Як повідомляє Business Insider, в 2016 році компанія General Electric продала свій дочірній бізнес з виробництва побутової техніки китайській компанії Haier, отримавши 5,4 мільярди доларів. Чаншанська Zoomlion вирішила купити американського виробника важкої будівельної техніки Terex Corporation, який часто виконував замовлення NASA, Пентагону і департаменту поліції. А інвестиційна компанія Dalian Wanda оголосила про купівлю голлівудської Legendary Entertainment.

У лютому китайські інвестори оголосили про купівлю Чиказької фондової біржі. А ChemChina, згідно з даними Dealogic, заплатила 48 мільярдів доларів за виробника пестицидів Syngenta.

Як пише російське видання "Эксперт", dсього за неповних три місяці 2016 року було оголошено про 170 угод купівлі американських компаній китайськими бізнесменами на загальну суму 105 мільярдів доларів. І це безпрецедентні масштаби китайської експансії в США, оскільки за весь 2015 рік були укладені 607 угод на 112,5 мільярдів доларів.

Експерти пояснюють таку китайську активність, в першу чергу, тим, що в 2015 році зростання економіки КНР скоротилося до найнижчого за 25 років показника.

"Через сповільнення економіки, китайські корпорації шукають нові нетрадиційні активи, щоб покращити показники зростання. Також серед основних мотивів - бажання отримати доступ до нових ринків, брендів, технологій, мереж поставок, нових можливостей у проведенні розробок, а також до нових товарів, які можна постачати в Китай", - пояснює експерт з ринків, що розвиваються, в компанії Credit Suisse Вікас Сет.

Він додав, що це не тимчасове зацікавлення Китаю. І чим більше Пекін заглибиться в процес трансформації своєї економіки, тим більше він буде зацікавлений у купівлі активів на Заході.

Business Insider пише, що це йде на користь Вол-Стріту. Минулого року інвестиційні банкіри отримали 558 мільйонів доларів доходу від угод про злиття, укладених між компаніями з Китаю і США. Цього року вони вже отримали 121 мільйон доларів.

Водночас, китайська експансія – це виклик для Вашингтона. Подібні угоди детально вивчають експерти Комітету з питань іноземних інвестицій при міністерстві фінансів США. Відомство нещодавно заблокувало продаж частини компанії Philips групі покупців з Азії.

Група американських конгресменів у лютому поскаржилася Комітету на американсько-китайські угоди. Корпорації з КНР навряд чи змогли б провести таку експансію без підтримки і благословення комуністичної влади країни. І купівля американських активів дає Пекіну доступ до новітніх американських технологій чи важливої технічної документації. Тож конгресмени бачать в китайській бізнес-активності загрозу для національної безпеки США.

Тим часом, Китай затвердив новий п'ятирічний план економічного розвитку. Згідно з ним, завдяки дослідженням та інновацій економіка повинна розвивати нові рушійні сили. Також китайське керівництво сподівається на зростання сфери побутового обслуговування. Нагадаємо, що 2016 рік почався не дуже добре для Китаю. В січні індекси фондових бірж Шанхаю і Пекіна обвалилися на 7%, що, у свою чергу нашкодило біржам по всьому світі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі