Економічна рецесія в РФ - Киргизстан заморозив спільне з Росією будівництво двох ГЕС - Економіка - dt.ua

Киргизстан заморозив спільне з Росією будівництво двох ГЕС

20 січня, 2016, 15:04 Роздрукувати

Бішкек поверне 37 мільйонів доларів, вже інвестованих російськими державними компаніями в проекти, як тільки будуть знайдені нові інвестори.

Дію угод зупинили «через відсутність фінансування з боку Росії» © vb.kg

Парламент Киргизстану припинив дію угоди з Росією про будівництво та експлуатацію Верхньо-Наринського каскаду гідроелектростанції і ГЕС Камбар-Ата-1.

Заступник міністра економіки Киргизстану Нурлан Садиков заявив, що Бішкек поверне 37 мільйонів доларів, вже інвестованих російськими державними компаніями в проекти, як тільки будуть знайдені нові інвестори.

Садиков заявив, що дію угод зупинили "через відсутність фінансування від Росії".

Читайте також: Російський рубль досяг історичного мінімуму – 80 рублів за долар

Минулого місяця президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заявив, що зниження економічної могутності Росії в результаті падіння цін на нафту і західних економічних санкцій спонукало Бішкек шукати нових партнерів для проектів, які оцінюються у 3,2 мільярда доларів.

Як відзначають автори Володимир Панченко і Наталія Рєзнікова у статті "Позиціонуйся або помри" для ZN.UA, країни-вихідці з колишнього СРСР серед яких і Україна, і Росія на нинішньому етапі глобалізації опинилися під тиском процесів транснаціоналізації та примусової лібералізації, так і під впливом інтеграційних об'єднань, які і стають новим інструментом економічної сили. Подібне поєднання викликів економічного суверенітету держави є рисою неозалежності. Вона висуває на порядок денний пошук не універсальних рецептів процвітання на зразок Вашингтонського консенсусу, а національно детермінованої моделі розвитку. Така відсутня на всьому пострадянському просторі.

Феномен економічної залежності складний і багаторівневий, зазначають автори. Перш за все, це реакція на загальносвітові тренди економічного розвитку і сформованого міжнародного поділу праці. Разом з тим це і результат власного історичного досвіду — суміші з елементів формування політичних еліт і особливостей здійснення соціальної політики. Як наслідок, сировинна, ресурсна і технологічна залежності, з одного боку, стали причиною структурної недосконалості наших національних економік, а з іншого — продовжують його загострювати.

Детальніше про економічні виклики для національної безпеки читайте у статті "Позиціонуйся або помри" в останньому за 2015 рік номері видання "Дзеркало тижня. Україна".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >