Кіотський протокол: Майже 45% всіх одиниць спільного впровадження мають українське походження - Економіка - dt.ua

Кіотський протокол: Майже 45% всіх одиниць спільного впровадження мають українське походження

18 січня, 2011, 17:11 Роздрукувати

Майже 45% всіх одиниць спільного впровадження мають українське походження. Про це йшлося у доповіді української сторони на засіданні спільної українсько-японської комісії, повідомляють джерела DT.UA.

 

З 2008 до 2010 року 25 проектів спільного впровадження були затверджені Нацекоінвестагентством за національною процедурою (Трек 1) і 15 проектів - затверджені Комітетом з нагляду за спільним впровадженням за міжнародною процедурою (Трек 2). Усього в рамках 27 проектів спільного впровадження проведені електронні транзакції закордонним покупцям в обсязі 23,5 мільйона вуглецевих одиниць. На сьогоднішній день у світі введено в обіг близько 32 мільйонів таких одиниць. Таким чином, близько 45% всіх одиниць спільного впровадження мають українське походження.

Українська сторона в своїй доповіді також повідомила, що загальна вартість проектів у рамках укладеної в 2009 році угоди з Японією становить близько 12 мільйонів євро, а скорочення викидів парникових газів прогнозується на рівні 30 тисяч тонн СО2-еквіваленту на рік.

Це, зокрема, такі проекти як будівництво очисних споруд для очищення шахтних вод до стану питних на шахті ім. Войкова в Луганській області, а також перехід на альтернативне паливо, будівництво заміщуючих потужностей і реконструкція систем теплопостачання в Одеській і Сумській областях. Роботи в цьому напрямі лише розпочалися.

На сьогоднішній день на розгляд до Нацекоінвестагентство надійшло 999 проектів теплової санації будівель навчальних та лікувальних закладів на загальну суму майже в 192 мільйона євро. З них Міжвідомчою робочою групою, до складу якої входять представники всіх задіяних міністерств і відомств, рекомендовано до реалізації 598 проектів.

Погоджено з японською стороною 239 проектів на загальну суму в 55,5 мільйона євро. Щодо ще 125-ти триває процедура погодження. Скорочення викидів парникових газів за вже узгодженим проектами повинно скласти 27 тисяч тонн СО2-еквіваленту на рік.

Крім того, на сьогоднішній день за механізмом спільного впровадження реалізується 202 більш технологічних проектів, що вже отримали  листи підтримки. З них 54% проектів впроваджуються в енергетичному секторі, 24% в промисловості, 20% - щодо відходів, а 2% - у сільському господарстві. Скорочення ж викидів за секторами розподіляється наступним чином: енергетика - 58%, промисловість - 36%, відходи - 6% і сільське господарство - 0,5%.

За 62 проектами спільного впровадження вже розроблено проектно-технічну документацію, пройдена процедура детермінації й видано листи узгодження. Розрахунковий обсяг скорочення викидів парникових газів протягом дії першого періоду зобов'язань за Кіотським протоколом щодо цих проектів складе 86 мільйонів тонн CO2-еквівалента.

Найбільш цікаві та масштабні проекти реалізуються саме з японськими компаніями. Це - технічне переозброєння і модернізація Алчевського металургійного комбінату, впровадження нової системи утилізації використаного тепла на Алчевському коксохімічному заводі та утилізація шахтного метану на шахті ім. Засядька.
 
 
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >