Керівництво банку "Хрещатик" звинуватили у кримінальних правопорушеннях

Поділитися
Керівництво банку "Хрещатик" звинуватили у кримінальних правопорушеннях Керівництво банку "Хрещатик" звинуватили у кримінальних правопорушеннях
ФГВФО заявляє про кримінальні правопорушення.

Керівництво та службові особи неплатоспроможного "Банк Хрещатик" здійснили низку кримінальних правопорушень, заявили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб за результатами проведеного аудиту активів і зобов'язань банк.

У ФГВФО відзначають, що тимчасова адміністрація виявила численні факти, які могли стати причиною великих великих витрат і недоотримання прибутку.

На підставі виявлених фактів ФГВФО має намір найближчим часом подати заяву про вчинення кримінального правопорушення керівництвом та службовими особами банку "Хрещатик".

Зокрема, банк "Хрещатик" уклав ряд договорів про управління нежитловими приміщеннями, які перебували в його власності, на економічно необґрунтованих умовах. При цьому фірма, з якою укладалися договори, пов'язана зі службовими особами банку, свідчить попередня інформація фонду.

Так, умови договору з передачі в управління приміщення в Києві площею 366 кв. м припускали, що банк буде отримувати щомісяця орендну плату у розмірі 5 тис. грн, а залишок коштів, отриманих від оренди, становив оплату управителя. Договір був укладений в грудні 2014 року терміном до грудня 2016 року.

Крім того, аналогічні договори між банком і тієї ж приватною компанією, були складені ще за трьома об'єктів у Харкові, за яким було передано в управління понад 10,3 тис. кв. м нежитлових приміщень ринковою вартістю понад 81 млн грн. Банк отримував 30 тис. щомісяця як засновник.

Читайте також: Керівництво банку "Михайлівський" підозрюють у кримінальному злочині

Нагадаємо, що з 27 травня припинені виплати вкладникам банку "Хрещатик" у зв'язку з необхідністю завершення формування списку для відшкодування.

Введення тимчасової адміністрації у банк "Хрещатик" стало Топ-скандалом банківської системи нинішнього року. Особливість ситуації в тому, що київській громаді в банку належали 25%+1 акція, і в ньому розміщувалися рахунки та здійснювалися платежі більшості столичних комунальних підприємств.

Вкладниками банку є 308 тис. фізичних осіб, 98,7% з них отримають у повному обсязі відшкодування гарантованої суми (до 200 тис. грн). Загальна сума до відшкодування становить близько 2,8 млрд грн.

Основною причиною неплатоспроможності банку, НБУ і київська влада назвали небажання інших акціонерів вкладати в його докапіталізацію, загальні потреби в якій НБУ за підсумками стрес-тестів оцінив у 1,25 млрд грн до червня 2017 року, у тому числі 600 млн грн – до 1 травня поточного року.

Нацбанк, зі свого боку, активно захищається, спростовуючи звинувачення в тому числі і народних депутатів, а також перекладаючи відповідальність на співвласників банку та менеджмент. Регулятор повідомив про те, що направив в правоохоронні органи лист з даними, які можуть свідчити, ні багато ні мало, "про організовану злочинну діяльність в банку".

Читайте також: Збиток українських банків досяг 11,5 млрд гривень

Банк "Хрещатик" заснований в 1993 році. За розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року (10,09 млрд грн) займав 18-е місце серед 123 українських банків. Згідно з останньою структурі власності банку, його найбільшими співвласниками виступають Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) та Київська міськдержадміністрація (25%).

Іванов А. є молодшим партнером "Київської інвестиційної групи", М.Солдатенко – екс-співвласник "Запоріжсталі", міноритарний акціонер "Індустріалбанку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі