КАЗАХСТАНСЬКА НАФТА ПРИЙШЛА В КРИМ «ГРУПА АЛЬЯНС» ЗАБЕЗПЕЧУЄ ПАЛИВОМ СПОЖИВАЧІВ ДЕСЯТИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

Поділитися
Днями президент російської ВАТ «Група Альянс» Муса Бажаєв і голова Ради міністрів Криму Сергій Куніцин відкрили мережу нових заправних станцій на півострові...

Днями президент російської ВАТ «Група Альянс» Муса Бажаєв і голова Ради міністрів Криму Сергій Куніцин відкрили мережу нових заправних станцій на півострові. Нафтова компанія «Альянс-Україна» взяла на себе частину роботи з забезпечення паливом нового для неї й важливого для України курортного, сільськогосподарського, промислового регіону країни. Проте сам яскравий акт перерізання червоної стрічки — видима поверхня соціально-економічного айсберга, який по суті покликаний відігравати помітну роль у житті регіону.

Цього ще по-весняному холодного дня все було урочисто: гостей зустріли хлібом-сіллю і барабанним дробом святкового оркестру, в урочистій обстановці заправляли перші автомобілі. Та що стоїть за приходом «Альянсу» в Крим?

Російське ВАТ «Група Альянс» готове поставляти необхідну кількість палива в Крим, у тому числі для забезпечення потреб сільгоспвиробників, — заявив у Сімферополі президент «Групи Альянс» Муса Бажаєв. «Ми готові брати участь у постачанні за умови проведення тендерів на загальноприйнятих умовах і спокійно працювати», — сказав він. Крім того, за словами Муси Бажаєва, «Альянс» готовий розглядати пропозиції з інвестування й в інші галузі економіки Криму. На думку глави кримського уряду Сергія Куніцина, на сьогодні сільгоспвиробники Криму забезпечені кредитами на 95%, що становить понад 32 млн. грн. «Ми не ставимо завдання, щоб аграрії купували паливо лише в однієї компанії. Та сьогодні об’єктивно найбільші залишки палива, майже 12 тис. тонн, пропонує лише «Альянс», — сказав С.Куніцин.

Трохи історії. Міжрегіональний багатопрофільний холдинг ВАТ «Група Альянс» створений у квітні 1998 року. У статутному капіталі акціонерного товариства через регіональні фонди державного майна та комітети з управління державним майном беруть участь 15 суб’єктів Російської Федерації.

Основна сфера діяльності «Групи Альянс» — антикризове управління, комплексне забезпечення оздоровлення та реструктурування підприємств у Росії й СНД, надання послуг з фінансового та юридичного консалтингу.

«Альянс» об’єднує ресурси трьох держав — Росії, України та Казахстану. Між російськими компаніями «Роснафта», «Група Альянс» і казахстанською державною нафтовою компанією «Казахойл» було підписано чергову угоду про співробітництво в реалізації проекту розвитку Херсонського нафтопереробного комплексу терміном на два роки, відповідно до якого «Роснафта» зобов’язалася щорічно поставляти на переробку в Херсон не менше 600 тис. тонн нафти. Вже 2001 року завод переробив 1 747 231 тонну нафти, що на 34% більше, ніж 2000 року. Виробництво автомобільних бензинів становило 252,7 тис. тонн, що на 30% більше, ніж 2000 року, дизельного палива — 501,6 тис. тонн, що демонструє зростання на 32%. На 27% збільшилося виробництво нафтобітуму і становить 46,1 тис. тонн, топкового мазуту — 814,3 тис. тонн, що перевищує результат попереднього року на 39,3%. У процесі реконструкції Херсонського НПЗ значно поліпшилася якість переробки нафти — відбір світлих нафтопродуктів становив 43%, а глибина переробки нафти збільшилася до 50,6%. Це дуже важливо для України, яка видобуває лише близько 4 млн. тонн нафти на рік (приблизно 15% її потреби в нафті).

Сьогодні 60 відсотків акцій Херсонського НПЗ має компанія «Казахойл-Україна» через компанію «Торговельний дім «Укрнафтопродукт». Близько 26% Херсонського НПЗ володіє російська «Група Альянс», яка керує заводом за дорученням «Казахойл-Україна». Нині НК «Альянс-Україна» — дочірня компанія «Групи Альянс» — і «Торговельний Дім «Нафта-Херсон» доставляють споживачам нафтопродукти Херсонського НПЗ через мережу, що охоплює понад 150 автозаправних станцій.

Попри те, що 2002 року за рахунок підвищення якості переробки нафти Херсонський НПЗ трохи знизив обсяги переробки (на 4,3%, порівняно з 2001 роком, — до 1, 672 млн. тонн) — його частка в переробці нафти 2002 року в Україні, як і раніше, становить 11—12%. Це дає можливість підприємству забезпечувати паливом не лише весь південь України, а й східні, деякі центральні і навіть західні області. Паливо Херсонського НПЗ надходить споживачам Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Київської, Хмельницької областей і Криму. Причому на заводі завершили поки що лише перший етап програми модернізації — проведено реконструкцію риформінгу, на якому встановлено новий біметалічний каталізатор. Завдяки цьому завод розпочав випуск високооктанових бензинів і нового зимового дизельного палива з температурою застигання мінус 25 градусів. Розпочато другий етап модернізації, у ході якого планується реконструювати установку АВТ-2, що також сприятиме підвищенню якості та продуктивності. За результатами фінансово-господарської діяльності, вже за 2001 рік чистий прибуток ВАТ «Херсоннафтопереробка» становив понад 7,4 млн. грн. Акціонери прийняли рішення спрямувати ці гроші на подальший розвиток підприємства.

Для забезпечення кримчан паливом 2003 року «Альянс» викупив у Криму інфраструктуру підприємства «Кримнафтопродукт», куди входять мережа з 45 АЗС і 10 нафтобаз. У зв’язку з цим, за домовленістю з урядом України, як розповів журналістам Муса Бажаєв, компанія має намір інвестувати в розвиток мережі АЗС в Україні 27 млн. доларів, із яких 45% планується використовувати в Криму. Як зазначив С.Куніцин, постачання якісного палива з Херсонського нафтопереробного заводу, придбання компанією інфраструктури «Кримнафтопродукту» сприятиме нарощуванню виробництва, у тому числі й у сільському господарстві Криму, що поліпшить продовольче постачання курорту. До того ж уся мережа заправок та інші підприємства «Групи Альянс», за словами Муси Бажаєва, відповідають світовим стандартам екологічної безпеки, що має величезне значення для Криму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі