Кабмін затвердив план реформ на 2011 рік - Економіка - dt.ua

Кабмін затвердив план реформ на 2011 рік

1 лютого, 2011, 06:28 Роздрукувати

Кабінет міністрів прийняв Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки: «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Про це повідомили у Департаменті інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів.

У повідомленні наголошується, що головною метою плану дій на 2011 є тактична реалізація середньострокової програми економічних реформ. План дій побудований за напрямами реформ - це 21 вектор, який повністю охоплює всі галузі економіки.

Національний план економічних реформ передбачає дерегулювання всіх сфер життя. У цілому для спрощення дозвільних процедур планується розробити і прийняти близько 30 нормативно-правових актів.

Зокрема, цього року будуть завершені всі необхідні процедури для реалізації податкової та бюджетної реформ. План економічних реформ приділяє значну увагу розвитку аграрно-промислового комплексу. Вже на початку року будуть розроблені національні проекти «Зерно України» і «Ефективне тваринництво».

Стратегічний план дій передбачає продовження земельної реформи, мета якої - розробка і прийняття законопроектів про ринок земель, державний земельний кадастр тощо.

Також буде продовжена реформа в енергетиці та житлово-комунальному господарстві - технічне переобладнання, підвищення енергоефективності у ЖКГ тощо. У той же час реформи в енергетичному секторі не повинні лягати важким тягарем на населення, тому без прозорого фінансово-економічного обґрунтування і низки компенсаційних заходів тарифи на енергоресурси для населення підвищуватися не будуть, йдеться у повідомленні.

Реформування житлово-комунального господарства буде сприяти реалізація кількох національних проектів - «Доступне житло», «Чисте місто», «Нове життя», «Якісна вода» і «Місто майбутнього».

План дій передбачає продовження системних реформ у галузі освіти. У цьому році уряд розробить нові державні стандарти початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Планується впровадити у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційні технології, зокрема, буде розроблена і прийнята програма «Сто відсотків».

Окрім того, Національний план дій на 2011 рік передбачає продовження системи соціальних реформ, зокрема, пенсійної. Пенсійне законодавство вже напрацьовано і, після завершення процедури широкого громадського обговорення, реформа буде реалізована. «Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки: «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» розроблений і прийнятий на виконання розпорядження президента України Віктора Януковича.

Нагадаємо, 2 червня 2010 року президент Янукович оголосив про початок реалізації першого етапу економічних реформ в Україні.

Програма економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», розроблена і схвалена Комітетом з економічних реформ при президенті України, буде реалізовуватися у три етапи: 2010 рік, 2011-2012 рр. і 2013-2014 рр.

У січні Віктор Янукович назвав першочергові реформи у 2011 році. На засіданні керівного ради комітету з економічних реформ у п'ятницю, 14 січня, президент зазначив, що необхідно розпочати реформи в енергетичному секторі, продовжувати реформи у житлово-комунальній сфері, у сфері розвитку внутрішнього ринку, зокрема, його інфраструктури.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >