Кабмін пропонує дозволити ЄБРР і МВФ кредитувати в гривні - Економіка - dt.ua

Кабмін пропонує дозволити ЄБРР і МВФ кредитувати в гривні

17 листопада, 2011, 15:46 Роздрукувати

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді дозволити міжнародним фінансовим організаціям (МФО), таким як ЄБРР, МВФ або IFC, кредитувати в гривнях реальний сектор української економіки через механізм емісії облігацій, номінованих у національній валюті України.

© Андрія Товстиженка, ZN.UA

Відповідний законопроект № 9470 про внесення змін до закону "Про цінні папери та фондовий ринок" (щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій) від 17 листопада 2011 зареєстрований у Верховній Раді.

Законопроект, зокрема, передбачає дозволити МФО використовувати залучені від випуску облігацій кошти «виключно для кредитування в гривні реального сектора економіки України та/або впровадження довгострокових інвестиційних проектів його розвитку».

При цьому також передбачається, що Кабінет міністрів, за погодженням з НБУ, буде встановлювати максимальний розмір загальної вартості кредиту/позики (з урахуванням процентної ставки, комісії і зборів), за яким може здійснюватися таке кредитування.

Зазначимо, що раніше в НБУ висловилися за якнайшвидше надання МФО права випускати гривневі облігації. «Тут жива конкуренція, і ми з цим згодні», - повідомили в НБУ.

«Прийняття законопроекту дозволить таким міжнародним фінансовим організаціям, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний валютний фонд та інші, здійснювати на території України емісію облігацій у національній валюті та направляти залучені кошти на кредитування/інвестування реального сектора економіки України», - йдеться в пояснювальній записці.

Зазначимо, що раніше в травні цього року парламент не захотів підтримати аналогічний законопроект тепер уже депутата-регіонала Юрія Полунєєва (за його ініціювання він тоді входив ще до опозиційної меншості).

Нагадаємо, Національний банк дозволив Міжнародній фінансовій корпорації (IFC, група Світового банку) кредитувати українські підприємства в гривні ще торік.

ЄБРР заявляв про своє бажання почати кредитувати в гривні ще в листопаді 2010 року.

Як писало ZN.UA, за словами старшого банкіра ЄБРР Олександра Павлова, випуск гривневих облігацій МФО сприяв би формуванню довгострокової гривні на ринку. «Ми це робимо в 15 країнах. Близько 30% загального бізнесу ЄБРР - це робота в нацвалюті. Україна просто зобов'язана вливатися в число цих країн. Ми зможемо спрямовувати залучені ресурси в ключові сектори економіки», - зазначав представник ЄБРР.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >