Кабмін затвердив оновлену Енергетичну стратегію України до 2030 року

Поділитися
© energy-index.com.ua
Міністр не уточнив заплановану частку відновлюваної енергетики в енергобалансі країни, а також інші подробиці щодо документа.

Подробиці структури енергобалансу ще не відомі
Подробиці структури енергобалансу ще не відомі

Кабінет міністрів на засіданні 24 липня затвердив оновлену Енергетичну стратегію України до 2030 року, повідомив журналістам міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький в Києві у четвер, 1 серпня.

"Так, прийняли. Були внесені (після консультацій з громадськістю - ред.) деякі поправки. Подумали, як спростити підключення до енергосистеми генерації на поновлюваних джерелах. Намагалися врахувати всі побажання. Але ще раз хочу сказати: у нашій країні - найвищі ставки ("зелені тарифи" - ред.), якщо порівняти з країнами Європи. Це потрібно враховувати", - сказав він.

Міністр не уточнив заплановану частку відновлюваної енергетики в енергобалансі країни, а також інші подробиці щодо документа.

У березні поточного року з посиланням на проект Енергетичної стратегії України до 2030 року повідомлялося, що частка відновлюваної енергетики в структурі енергобалансу країни до 2030 року може досягти до 18%, а в структурі генерації електроенергії - до 10%.

Раніше ряд експертів і міжнародних партнерів України критикував Київ за намір закріпити в Енергостратегії вкрай низьку частку відновлюваної енергетики - на рівні близько 2%.

"У проекті, який ми представили, ці цифри змінюються. Але скільки буде остаточно - (стане ясно - ред.), коли уряд затвердить", - уточнив глава департаменту стратегічної політики, інвестицій та енергії Міненерговугілля Микита Константинов.

За його словами, потужності відновлюваної енергетики до 2030 року можуть зрости на 15 тис. МВт, частка атомної енергетики у генерації, згідно з проектом, збережеться на рівні до 50%. Цього передбачається досягти за рахунок добудови двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС і трьох нових блоків.

У цілому Константинов уточнив, що проект Енергостратегії передбачає щорічне зростання ВВП України на 5%, що спричинить зростання споживання електрики на 50%, вугілля - на 20-26%, нафти - на 12%.

При цьому передбачається скоротити споживання газу на 14% - до 50 млрд куб. м, в тому числі за рахунок скорочення енергоємності ВВП на 60%, зазначив глава департаменту.

За його словами, Україна має намір на 90% забезпечити себе газом, довівши видобуток до 2030 р. до 44 млрд куб. м, з якого понад 50% припадатиме на нетрадиційний газ.

Константинов додав, що вартість реалізації Енергостратегії оцінюється більш ніж в $ 200 млрд. Вона буде здійснюватися тільки паралельно з реформою енергосектору, яка враховує європейську політику та вимоги Енергоспівтовариства.

Експерти оцінюють потужності відновлюваної енергетики в Україні приблизно 0,7 тис. МВт, а її частку в загальному обсязі генерації - до 1%. !zn

Читайте також:

Міжнародний експерт: Відновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України

Відновлювана енергетика України: Попелюшка чи Фея?

Міжнародне енергетичне агентство рекомендує Україні зосередитися на енергозбереженні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі