Кабмін запропонував розширити повноваження Антимонопольного комітету - Економіка - dt.ua

Кабмін запропонував розширити повноваження Антимонопольного комітету

14 травня, 2013, 16:59 Роздрукувати

Очікується, що запропоновані зміни до законодавства будуть сприяти прозорості діяльності комітету та посилять процесуальні гарантії учасників справ.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується розширити повноваження Антимонопольного комітету України (АМКУ) в частині обґрунтування та проведення розслідувань в рамках захисту економічної конкуренції.

Текст законопроекту № 2955 "Про внесення змін до закону України "Про захист економічної конкуренції" щодо забезпечення доказів у справах, що розглядаються органами Антимонопольного комітету України" опубліковано на офіційному сайті ВР.

У пояснювальній записці до законопроекту, зокрема, сказано, що законопроект регулює процедуру отримання пояснень та іншої інформації, проведення перевірок та інших дій під час збору доказів про випадки та факти порушень ринкової конкуренції. При цьому документ конкретизує права та обов'язки осіб, які беруть участь у розслідуваннях, а також регламентує проведення спеціальних експертиз, ініційованих в рамках розслідувань.

Підставою для початку розслідування щодо захисту конкуренції, згідно з законопроектом, служать заяви учасників ринку, заяви органів влади, власна інформація АМКУ. При цьому якщо отримана інформація є суперечливою, антимонопольні органи мають право на додаткове розслідування з метою встановити справжність причин виникнення порушень конкуренції на тому або іншому ринку.

Початок розслідування, пояснюється в законопроекті, оформляється спеціальним розпорядженням голови територіального відділення Антимонопольного комітету, яке повинно бути надіслано відповідачу протягом трьох робочих днів.

Разом з тим, АМКУ наділяється правом не порушувати справи і не вести розслідування взагалі, у випадку, якщо заяву про порушення конкуренції насправді є незначним і не має суттєвого впливу на розвиток ринку в цілому. Відмова, при цьому, має бути мотивована і також обґрунтована.

Запропоновані зміни, як очікується, будуть сприяти прозорості діяльності комітету та посилять процесуальні гарантії учасників справ. !zn

Читайте також:

АМКУ дозволив об'єднати морські порти в одне підприємство

Антимонопольний комітет в 2013 році проведе 1 тис. перевірок

Держрегулятор готується ввести контроль над роздрібними тарифами мобільних операторів

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >