Кабмін визначив умови для отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності через COVID-19

Поділитися
Кабмін визначив умови для отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності через COVID-19 © Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд розширив список страхових випадків, при яких працевлаштованим співробітникам і ФОПам надається допомога по тимчасовій непрацездатності .

17 березня 2020 року парламент ухвалив Закон № 533-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". Таким чином Верховна Рада та Кабінет міністрів в надтерміновому порядку прийняла низку рішень для захисту населення від негативних наслідків пандемії COVID-19, повідомляє Liga.net.

Документ розширює перелік страхових випадків, при яких надається допомога по тимчасовій непрацездатності офіційно працевлаштованій особі та фізичним особам-підприємцям (тобто усім, хто сплачує ЄСВ).

Перелік страхових випадків, окрім раніше існуючого положення Кабміну №211 щодо карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби, доповнено новим пунктом.

Тепер допомога по тимчасовій непрацездатності надається також у випадку та на період перебування застрахованої особи у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу.

Також, Законом №533-IX встановлено, що розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності у такий період складає 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Підстава для призначення допомоги - листок непрацездатності, що видається відповідно до Інструкції №455 від 13 листопада 2001 року про порядок видачі документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність.

Для отримання виплати за листком непрацездатності, працівник має звернутись до роботодавця з відповідним листком непрацездатності не пізніше 12 календарних місяців з моменту одужання.

Варто пам'ятати, що роботодавець має право звільнити працівника у випадку прогулу без поважних причин, а тому не варто тягнути з наданням листка роботодавцю.

Слід зазначити, що чинною редакцією Інструкції №455 не передбачено можливість отримання листка непрацездатності у електронному форматі.

Однак, наразі Міністерство охорони здоров'я, соціальної політики та Фонд соціального страхування України (ФССУ) готують зміни до документу для запуску Електронного реєстру листків непрацездатності.

Змінами буде визначено порядок видачі лікарняних листків особам на період перебування їх у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з боротьбою з корона вірусом. Передбачається, що лікарняний листок буде реєструватись на підставі створеного лікарем через веб-інтерфейс медичного висновку, який засвідчує тимчасову непрацездатність.

Кожен листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер, що формується та присвоюється автоматично.

Також, роботодавець через електронний кабінет зможе отримати інформацію про тимчасову втрату працездатності своїх працівників. На підставі зазначених даних, страхувальником (роботодавцем) до ФССУ подається заява-розрахунок, за якою фонд здійснює виплати за лікарняними.



Як писало ZN.UA, масове тестування з ізоляцією груп ризику та інфікованих є найбільш виграшною моделлю в боротьбі з поширенням коронавіруса.Крім іншого, ця модель майже не завдає економічної шкоди країнам, які її запровадили.

Докладніше читайте в статті Олега Гетмана, координатора експертних груп Економічної експертної платформи – "Зміна моделі протидії вірусу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі