Кабмін удвічі знизив норму споживання газу українцям без лічильника

Поділитися
Кабмін удвічі знизив норму споживання газу українцям без лічильника Норма споживання газу для тих, у кого лічильників, знижена вдвічі © Самгаз
Уряд схвалив зниження фіксованих норм споживання газу для населення без лічильників, що дозволить їм платити вдвічі менше.

Кабінет Міністрів схвалив скорочення норми споживання газу споживачам без лічильників вдвічі.

Про це в середу повідомив виконуючий обов'язки голови НКРЭКУ Дмитро Вовк після засідання Кабміну, передає "РБК-Україна".

"Старі норми споживання становили 6 куб. м, тепер вона буде становити 3 куб. м. У разі, якщо ці люди користуються газовою плитою і мають централізоване або гаряче водопостачання. Там є три градації. Ті, хто має газову плиту і має централізоване, було 6, стане 3. Ті, хто використовує газову плиту і не мають централізованого гарячого водопостачання, норма була 9 куб. м, а зараз буде 4,5 куб. м. І ті, хто користувався газовою плитою і водонагрівачами, попередня норма була 18 куб. м, тепер вона стане 9 куб. м", - пояснив Вовк.

За його словами, таке рішення з однієї сторони дозволить споживачеві платити менше, а з іншого - стимулюватиме обласні газорозподільні мережі встановлювати лічильники.

За підрахунками Вовка, без лічильника вживає газ близько 7% населення України.

Читайте також: "Нафтогаз" підрахував, скільки втратить на продажі газа населенню за рік

НКРЕКП на початку березня підвищила тарифи на газ для населення. Зокрема для тих, у кого немає лічильників, вартість одного кубометра газу збільшиться в 3,3 разів - до 7188 грн за куб. м. Ця ж ціна діє і в випадку споживання газу понад 200 кубометрів на місяць (при наявності лічильників), а також в неопалювальний сезон.

Мінімальний тариф - 3600 грн за 1 тис. куб. м. - діє в опалювальний період при наявності лічильника і за умови, що за місяць буде споживатися не більше 200 кубометрів газу.

Раніше в "Нафтогазі" пояснили, куди йдуть гроші споживачів від платежів за газ, і з чого складається сума безпосередньо в платіжкахгромадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі