Кабмін у два рази скоротив перелік підприємств, що не підлягають приватизації

Поділитися
Кабмін у два рази скоротив перелік підприємств, що не підлягають приватизації У Кабміні обговорюють перелік об'єктів держвласності, які не будуть передаватися у приватні руки © news.dtkt.ua
Перелік держпідприємств, що не підлягають приватизації скоротився до 705 позицій, повідомляють в Мінекономрозвитку.

Кабінет міністрів ухвалив рішення скоротити кількість державних підприємств, що не підлягають приватизації, на 50 відсотків. Новий перелік даних підприємств містить 705 найменувань, повідомляє перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

Як зазначила посадовець на своїй сторінці у Facebook, діючий список налічує 1478 державних підприємств. 497 з них вже ліквідовані, в той час як інші не можуть ані залучити приватних інвесторів (навіть на міноритарну частку), ані змінити власної форми власності.

"Ми хочемо залишити у державній власності тільки ті підприємства, які є стратегічно важливими для економіки, обороноздатності або соціального життя країни. Щодо інших – провести прозору приватизацію або корпоратизацію, що означає публічну звітність, обрання керівників за конкурсами, ефективний менеджмент", - резюмувала Ковалів.

#перемогаКабінет Міністрів сьогодні підтримав нашу пропозицію скоротити кількість державних підприємств, що не підляга...

Опубліковано Yuliya Kovaliv 6 квітня 2016 р.

Проект Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", передбачає створення переліку держпідприємств і стратегічних активів, які не будуть передаватися у приватну власність. Приватизації не підлягають об'єкти підприємства ВПК, системи держрезерву, наукової діяльності, цивільного захисту, транспорту, охорони здоров'я, культури і спорту.

Читайте також: Одеський припортовий — старт великої приватизації чи монопольний тупик?

Як повідомлялося раніше, 4 березня Президент Петро Порошенко підписав зміни в закон "Про приватизацію державного майна". Прийнятий Верховною Радою 16 лютого документ відміняє обов'язковий попередню продаж на біржі 5-10% акцій підприємства до початку проведення конкурсу. Таким чином закон дозволяє почати приватизацію великих об'єктів вже в поточному році.

7 грудня 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запевнив віце-президента США Джозефа Байдена, що в Україні буде проведено п'ять найважливіших реформ, назвавши однією з них приватизацію.

10 грудня 2015 року президент Петро Порошенко закликав Верховну Раду прискорити приватизацію державних підприємств. "Всі телеканали переповнені повідомленнями про те, що на тому чи іншому державному підприємстві створюються величезні корупційні запаси. Як це подолати?" – сказав президент на другому засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі