Кабмін схвалив енергостратегію України до 2035

Поділитися
Кабмін схвалив енергостратегію України до 2035 Стратегія дотримується нульовою залежності від імпорту газу з Росії. © Facebook/Sviatoslav Pashchuk
Енергостратегія передбачає збереження транзиту російського газу на рівні 50-80 млрд куб. м до 2019 року.

Кабінет міністрів схвалив енергетичну стратегію України на період до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність" з триденним доопрацюванням. Таке рішення було прийнято на засіданні уряду, передають Українські Новини.

Енергетична стратегія України є базовим документом державної енергетичної політики, що визначає цілі розвитку енергетичного сектору у відповідності з потребами економічного і соціального розвитку на період до 2035 року, а також формулює завдання органів виконавчої влади в сфері управління енергетичним сектором.

Згідно стратегії, зокрема, виробництво електроенергії в Україні до 2020 року буде залишатися на рівні близько 164 млрд кВт-год, у 2025 очікується зростання виробництва до 178 млрд кВт-год, у 2030 - 185 млрд кВт-год і до 2035 - 195 млрд кВт-год.

Так, частки АЕС і ТЕС у виробництві електроенергії до 2020 року складуть 51,8% і 36,6%, і скоротяться до 48,2% і 32,3% в 2035 році, а частка відновлюваної енергетики збільшиться до 5,5% у 2020 і 12,8% в 2035 році.

Також енергостратегія ставить завданням інтегрувати українську енергосистему з європейської ENTSO-E до 2025 року.

Енергостратегія передбачає збереження транзиту природного газу за рахунок російського газу на рівні 50-80 млрд куб. м до 2019 року.

Але існує варіант скорочення транзиту до 15-40 млрд куб. м.

"Очікується, що обсяг транспортування газу для споживачів України становитиме 26-30 млрд куб. м в рік; частка енергетичних компаній Європи у транзиті газу через Україну складе більше 50%; а частка іноземних компаній, які будуть зберігати газ в ПСГ України - не менше 20%", - йдеться в стратегії.

Крім того, у стратегії наголошується на нульовій залежністй від імпорту газу з Росії.

Також, стратегія передбачає зниження енергоємності ВВП в 2 рази до 2035 року.

Раніше повідомлялося, що, згідно з проектом Енергостратегії, Україна сумнівається в збереженні транзиту російського газу після 2019 року.

Повідомлялося, що "Газпром" продовжить транзитні поставки газу в Європу через територію України після того, як в 2020 році закінчиться термін дії договору про транзит, але обсяги при цьому значно скоротяться.

Нагадаємо, що 24 квітня європейські енергетичні компанії Engie (французька), OMV (австрійська), Royal Dutch Shell (англо-голландська), Uniper і Wintershall (обидві - німецькі) підписали договір з "Газпромом", згідно з яким профінансують "Північний потік - 2" в обсязі 50% від його вартості.

Також повідомлялося, що в травні "Газпром" почав прокладати першу з двох ниток газопроводу "Турецький потік".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі