Кабмін просить Раду дозволити приватизацію "Нафтогазу" і його "дочок", а також оренду труби і сховищ

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд ініціював черговий етап реформування ринку газу в Україні у відповідності до зобов'язань перед Енергетичних співтовариством і ЄС. Дозволити приватизацію вищевказаних об'єктів пропонується за умови прийняття такого рішення Кабміном.

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді скасувати заборону на приватизацію державних дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", які здійснюють діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами (ГТС) і його зберігання в підземних сховищах (ПСГ), а також підприємств, установ, організацій, утворених в результаті їх реорганізації.

Відповідний урядовий законопроект №2937 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти з метою реформування НАК "Нафтогаз України" зареєстрований у парламенті 26 квітня.

Уряд пропонує внести відповідні зміни в ряд законів України, зокрема про трубопровідний транспорт, і дозволити приватизацію вищевказаних об'єктів за умови прийняття такого рішення Кабінетом міністрів. Зокрема Кабмін пропонує дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту.

У разі прийняття законопроекту, за рішенням уряду можна буде здійснювати відчуження основних фондів, акцій і часток у статутному капіталі державних підприємств, які здійснюють діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами та його зберігання з в підземних сховищах (зараз це ПАТ "Укртрансгаз").

Також пропонується дозволити передачу основних фондів акцій і часток таких підприємств з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, в статутний капітал інших юридичних осіб, та вчинення інших правочинів, що можуть призвести до відчуження основних фондів, акцій і часток.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна готова передати ГТС в оренду, залишивши її при цьому в державній власності. За його прогнозом, рішення може бути прийнято "прозоро" вже в першій половині 2013 року.

Як відомо, Україна розглядає ідею створення тристороннього консорціуму за участю української, російської і європейської сторони - для залучення коштів на модернізацію ГТС і забезпечення гарантій безперебійності транзиту.

НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

"Укртрансгаз" експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу країни. Загальна їх довжина складає 38,6 тис. км, у тому числі магістральних газопроводів - 22,2 тис. км газопроводів-відводів - 16,4 тис. км. Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема в країни Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову - 3,5 млрд куб. м.

"Укргазвидобування" є найбільшою газодобувною компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Компанія Baker Tilly вже провела оцінку ГТС "Укртрансгазу", включаючи підземні сховища газу і об'єкти інфраструктури, проте її результати поки не оприлюднені.

Українську газову трубу віддадуть у приватні руки за "суто символічну" суму

Нагадаємо, раніше DT.UA писало про розглянуті варіанти "реструктуризації" НАК "Нафтогаз України". Зокрема, ідеологів "реструктуризації" НАКу дуже цікавлять такі важливі і дорогі активи "Укргазвидобування" і "Укртрансгазу", як непрофільні. А це - і всі підприємства, створені за участю цих дочірніх компаній, і санаторно-курортні комплекси по всій країні, і тисячі гектарів землі. Все це можна в процесі "очищення від непрофільності" за безцінь продати "своїм", а потім задорого - "чужим". Скільки мільярдів гривень коштує все "непрофільне" добро "Укргазвидобування" і "Укртрансгазу" при такому розкладі громадськість навряд чи дізнається. !zn

Читайте також:

Україна, швидше за все, здасть "трубу" в оренду, - Янукович

Без реформування "Нафтогазу" ЄБРР дасть Україні грошей на модернізацію ГТС

Ринкова вартість української ГТС складає 61 млрд доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі