Кабмін прийняв постанову, яка має полегшити життя бізнесу

Поділитися
Кабмін прийняв постанову, яка має полегшити життя бізнесу Кабмін вважає, що ця постанова буде корисною
Всіх сфер життя ця постанова не торкається, але якщо спрацює те, що прийняли, результат буде позитивним.

27 березня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка має сприяти полегшенню умов ведення бізнесу в Україні. На думку Мінекономрозвитку, яке, власне, і ініціювало і розробило цю постанову, це також допоможе підвищити позиції України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу "Doing Business". Про це повідомила прес-служба відомства на офіційному сайті Мінекономрозвитку.

Максимальне прискорення реєстрації ТОВ

Уряд спростив процес приведення статутів існуючих ТОВ у відповідності до закону "Про товариства з обмеженою відповідальністю". Відповідно до ухвалених в постанові змін, засновники ТОВ зможуть в електронній формі обирати той варіант статуту, який їм більше підходить. Сама процедура реєстрації ТОВ буде максимально прискорена.

Банківські установи можуть отримувати інформацію з державних реєстрів щодо тих, кого кредитуватимуть

Кабінет Міністрів дозволив банківським установам отримувати інформацію з державних реєстрів щодо осіб, які звертаються для отримання кредитів. До цього часу на законодавчому рівні така можливість була відсутня, що ускладнювало банкам завдання прогнозувати спроможність особи виконати власні зобов'язання щодо виплат по кредиту. Це підвищує ризиковість здійснення банківських операцій по кредитам, а також призводить до накопичення проблемних кредитів, що у свою чергу збільшує вартість грошей для клієнтів. Очікуваним результатом ухвалення постанови стане зменшення вартості кредитування.

Встановлено єдиний порядок присвоєння поштових адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна

Ухвалена Кабінетом Міністрів постанова встановила єдиний, прозорий та дружній для бізнесу порядок присвоєння поштових адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна. До цього часу в законодавчому полі України була відсутня чітко визначена процедура надання адрес готовим об'єктам будівництва. Наданням поштових адрес займались органи місцевої влади на власний розсуд. Відсутність чіткої процедури із надання адрес часто призводила до зловживань: штучного затягування процедури та подальшого створення перепон на шляху реєстрації нових об'єктів нерухомості.

Спрощено реєстрацію декларації про готовність об'єкта будівництва до експлуатації

Уряд спростив реєстрацію декларації про готовність об'єкта будівництва до експлуатації через розширення функціоналу електронного кабінету працівників державного архітектурно-будівельного контролю, а також визначення статусу електронного сервісу, як електронного кабінету замовника. Це рішення стимулюватиме замовників будівництва більше використовувати можливості електронного урядування в сфері реєстрації об'єктів нерухомості і зменшити їх особисту взаємодію з органами державного архітектурно-будівельного контролю.

Приведено у відповідність до вимог Митного кодексу процедури здійснення екологічного контролю скидання вод суднами

Кабінет Міністрів привів процедури здійснення екологічного контролю скидання вод, які містять забруднюючі речовини, під час перебування суден у внутрішніх морських водах чи територіальному морі, у відповідність до вимог Митного кодексу України (виключення контролю баластних вод). До цього часу в законодавстві України існувала недосконала процедура здійснення морськими екологічними інспекціями Держекоінспекції контролю скидання вод, які містять забруднюючі речовини, під час перебування суден у внутрішніх водах України. Результатом ухвалення визначеного постановою рішення стане зменшення корупційних ризиків в екологічній сфері.

Спрощено імпорт автомобільних запчастин

Ще одним рішенням Уряду, ухваленим на користь бізнесу, є спрощення імпорту автомобільних запчастин, що призведе до зменшення адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції. До цього часу імпорт автомобільних запчастин був ускладнений необхідністю отримання сертифікатів типу і якості виключно від уповноважених органів в Україні. Це у свою чергу суперечило умовам міжнародних договорів між Україною та ЄС, зокрема, Угоди про асоціацію. Завдяки ухваленій постанові підприємства-імпортери зможуть імпортувати автозапчастин до України, маючи сертифікати типу і якості автозапчастин країн видані в країнах ЄС.

Раніше повідомлялося, що в березні пенсіонерам перерахували пенсії. Середній розмір підвищення склав 514 гривень. Близько 2,1 млн пенсіонерів, у яких великий трудовий стаж, але пенсія нижча за 1700 грн, отримають додаткові одноразові виплати у розмірі 2410 грн. З січня мінімальна пенсія становить 1 497 грн, з липня зросте до 1 564 грн, а з грудня - до 1 638 грн.

Детальніше про пенсійну реформу в Україні читайте у статті Олександра Коваля "За ким пенсійний подзвін" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі