Кабмін може створити мега-холдинг з 12-ти стратегічних держпідприємств

Поділитися
Кабмін може створити мега-холдинг з 12-ти стратегічних держпідприємств В Україні створять держхолдинг для управління найбільшими стратегічними державними підприємствами © Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінекономіки хоче створити холдинг із стратегічних держпідприємств

Кабінету міністрів пропонують створити Державну управляючу холдингову компанію "Укрхолдинг", до складу якої будуть входити 12 великих стратегічних держпідприємств.

Відповідний проект урядової постанови розробило Міністерство економіки і розвитку України, текст якого публікує "Економічна правда".

Холдинг буде створений у формі публічного акціонерного товариства (ПАТ), його статутний капітал формується шляхом передачі до його складу державних пакетів акцій дванадцяти держпідприємств.

До складу холдингу увійдуть: НАК "Нафтогаз України", "Укргідроенерго", НАК "Надра України", "Будівельна компанія "Укрбуд", "Київ-Дніпровське МППЗТ", "Український банк реконструкції та розвитку (УБРР), "Ощадбанк", "Родовід банк", "Укрексімбанк" (в них державі належать 100% акцій). Також в холдинг внесуть 75% акцій "Турбоатома", 50% "Хартрону" і 93% "Укргазбанку".

Холдинг буде створюватися на основі "високих стандартів корпоративного управління", йдеться в пояснювальній записці до проекту.

За рахунок створення холдингу в Мінекономіки розраховують "поліпшити управління" найбільшими підприємствами держсектора економіки, а також "підвищити ефективність" їх діяльності.

"Створення компанії дозволить залучити найбільш кваліфікованих фахівців до управління суб'єктами господарювання державного сектору економіки та сконцентрувати їх експертизу та аналітичні можливості в межах однієї управлінської структури, що підвищить можливості держави щодо аналізу інформації і прийняття управлінських рішень щодо суб'єктів господарювання", - йдеться в документі.

Європейська правда

Раніше Кабмін затвердив перелік Топ-50 найбільших держпідприємств. У першій десятці - компанії у сфері енергетики, транспорту, АПК і хімії.

У свою чергу президент Петро Порошенко заявляв, що вважає стратегічними лише 200 з майже двох тисяч держпідприємств, решта, вважає він - під приватизацію. Наприклад, президент не розуміє, навіщо в держвласності 14 кінних заводів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі