"Історична угода": Буде ще один газопровід до Європи без участі Росії – Rzeczpospolita

Поділитися
"Історична угода": Буде ще один газопровід до Європи без участі Росії – Rzeczpospolita залишати газ будуть з ізраїльського родовища «Левіафан» та кіпрського «Афродіта» © Олександр Хребет, DT.UA
На цей раз джерелом постачання стануть підводні поклади газу на шельфі Ізраїлю та Кіпру.

Напередодні міністри енергетики Греції, Кіпру та Ізраїлю в Афінах підписали міждержавну угоду про спільне будівництво газопроводу EastMed. На підписанні були присутні прем'єр-міністри Греції та Ізраїлю. Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс назвав документ "історичним", пише польська газета Rzeczpospolita.

"На Близькому Сході має бути співпраця, а не конкуренція. Особливо в енергетичних питаннях", - сказав президент Кіпру.

Він додав, що ще необхідна згода Італії на участь в будівництві, і що це відбудеться "дуже скоро".

Довжина газопроводу EastMed повинна становити 1900 км, а пропускна здатність - 11 млрд кубів газу на рік (1 млрд кубів для Кіпру). Постачатимуть газ з ізраїльського родовища "Левіафан" та кіпрського "Афродіта".

Підводна частина повинна бути понад 1300 км. З цієї ділянки 200 км з'єднає родовища на сході Середземного моря з Кіпром; ще в 700 км знаходиться ділянка Кіпр-Кріт, а в 400 км - Крит-півострів Пелопоннес.

Наземна частина буде тягнутися на 600 км – від Пелопоннесу до Західної Греції. Звідси планується транспортування сировини в Італію по газопроводу "Посейдон". І зі з'єднанням Греція-Болгарія (Interconnector Греція-Болгарія) до Болгарії, а потім в інші країни ЄС.

В останні роки біля берегів Кіпру та Ізраїлю були відкриті великі родовища газу. Однак їх експлуатація стримується не тільки геологією маршруту, а також політичними конфліктами та територіальними суперечками, особливо між Кіпром і Туреччиною.

Остаточна вартість проєкту залежатиме від низки проблем, з якими стикаються будівельники. На маршруті знаходиться підводна гора Ератосфен на південь від Кіпру; глибина моря між Кіпром і Критом - 3 км; нарешті, цей регіон знаходиться в зоні сейсмічної активності.

Саме тому деякі експерти вважають проєкт більш політичним, ніж бізнесом. Прихильники стверджують, що інвестиції збільшать безпеку постачання газу до Європи через різноманітності маршрути та джерел постачання.

Проєкт підтримується Європейським Союзом. Брюссель вже витратив 34,5 млн євро на детальний аналіз. За словами проєктувальників, газопровід може бути готовий до 2024/2025 році.

Раніше в Туреччині запустили газопровід TANAP для поставок азербайджанського газу в ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі