Іран хоче заветувати пропозицію РФ про збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК

Поділитися
Іран хоче заветувати пропозицію РФ про збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК © Reuters
Якщо РФ і Саудівської Аравії будуть діяти окремо від інших країн ОПЕК, то це порушення угоди – представник Ірану.

Іран, Ірак і Венесуела на правах засновників ОПЕК має намір накласти вето на пропозицію Росії і Саудівської Аравії щодо тимчасового збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК+. Про це пише liga.net з посиланням на Bloomberg, який у свою чергу посилається на представника Тегерана при організації Хуссейна Каземпура Ардебілі.

"Три країни-засновниці ОПЕК мають намір це припинити. Якщо Саудівська Аравія і РФ хочуть збільшити видобуток, це вимагає одностайного рішення всіх країн - ред.). Якщо ці дві країни хочуть діяти окремо від інших, то це порушення угоди про співпрацю", - заявив він.

Наголошується, що пропозиція про можливе тимчасове збільшення ліміту видобутку нафти буде обговорюватися на майбутньому саміті організації і ряду інших нафтовидобувних країн (ОПЕК+) у Відні. Ідею про збільшення видобутку нафти на 1,5 млн барелів на добу для пом'якшення умов угоди раніше озвучив глава Міненерго Олександр Новак. За його словами РФ і Саудівська Аравія виступають "за". Однак поки що йдеться тільки про третій квартал цього року.

Повідомлялося, що США за день до одностороннього виходу з ядерної угоди з Іраном таємно звернулися до Саудівської Аравії з проханням стабілізувати ціни на нафту, якщо вони раптом різко підвищаться. Іншими словами, США попросив Саудівську Аравію наростити обсяги видобутку нафти.

Нагадаємо, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі