Іпотечне кредитування в Україні деградує – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Іпотечне кредитування в Україні деградує – експерт Рівень проникнення іпотеки в Україні становить менше 4% від ВВП і продовжує знижуватися © unsplash
Попит на нерухомість на первинному ринку падає, а карантин завдасть серйозного удару по сектору.

Іпотечне кредитування в Україні не розвивається, а деградує, вважає член ради Національного банку України Василь Фруман.

Експерт відзначає, що рівень проникнення іпотеки в Україні становить менше 4% від ВВП і продовжує знижуватися. При цьому частка довгострокових кредитів (понад п'яти років) становить менше третини і без того мізерного обсягу іпотечних кредитів.

За рівнем забезпеченості громадян житлом Україна серйозно відстає від держав Євросоюзу. Середній розмір житлової площі на людину в Україні становить 22 кв. м, у той час як відповідний показник для країн ЄС - близько 55 кв. м.

Крім того, 80% українського житлового фонду вже морально застаріло, і ці будинки потребують реновації. Джерелом коштів для цих проектів можуть і повинні бути банки, для яких цей напрям має стати одним з найбільш пріоритетних.

Разом з тим у країнах ЄС рівень проникнення іпотеки в десять разів вище, а в деяких країнах (Швейцарія, Данія) - навіть перевищує обсяг ВВП.

До причин сформованої ситуації автор відносить високі процентні ставки і низьку платоспроможність населення.

Детальніше про ситуацію з іпотечним кредитуванням в Україні та заходи, які могли б поліпшити кон'юнктуру ринку, читайте в статті Василя Фрумана "Як уникнути кризи недобудов" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі