Інвестиційна привабливість України впала до рівня кризового 2009 року, - ЄБА - Економіка - dt.ua

Інвестиційна привабливість України впала до рівня кризового 2009 року, - ЄБА

6 жовтня, 2011, 09:37 Роздрукувати

Індекс інвестиційної привабливості України знизився на 0,95 пункту - до рівня 2,56 за п'ятибальною шкалою, впавши до рівня показників III кварталу 2009 року.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Такі дані сьогодні оприлюднила виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко.

«Траєкторія падіння індексу інвестиційної привабливості України - від 3,39
у II кварталі 2011 р. до 2,56 у III кварталі. Це тривожний сигнал, який вказує на недостатню впевненість інвесторів у економіці і ринку країни», - зазначила Г.Дерев'янко.

За її словами, причини падіння можна розділити на зовнішні (глобальна ринкова нестабільність, адже світ стоїть на порозі другої хвилі рецесії і кризи), та внутрішні (стан ринків США і Європи не може не відбиватися на економіці Україн
и). При цьому серед внутрішніх причин в ЄБА наголосили на збільшенні корупції, посиленні тиску владних структур на бізнес і недостатній ефективності реформ.

Графік 1. Індекс інвестиційної привабливості України (ЄБА)

Отримані оцінки основних компонентів індексу яскраво свідчать про зниження рівня впевненості інвесторів у ринку та економіці України.

За словами маркетинг-директора компанії InMind (бере участь у проведенні Індексу) Олени Житник, отримані оцінки основних компонентів індексу яскраво свідчать про зниження рівня впевненості інвесторів у ринку та економіці України.

Так, оцінка поточного інвестклімату отримала найнижчі показники - 2,3, складова «зміна клімату за попередні три місяці» була оцінена на рівні 2,5, прогнози щодо інвестиційного клімату досягли середнього значення 2,7.

«В оцінках тенденцій, які панують на ринку і в економіці України, респонденти відзначали домінуючі негативні тенденції. Найчастіше інвестори скаржилися на посилення тиску з боку владних структур - 12%, укорінення корупції - 11%, складнощі у сфері оподаткування, особливо у відшкодуванні ПДВ та загальну ринкову нестабільність - 9%.

Відповідаючи на питання про позитивні зміни і зрушення, які мали місце за III квартал цього року, дві третини респондентів відзначили, що ніяких позитивних змін не відбулося.

"Цей факт ще раз підкреслює, що за часів ринкової нестабільності і в передчутті економічної кризи внутрішньо економічна політика країни повинна бути більш гнучкою, прозорою і адаптованою під потреби бізнесу, що є рушійною силою розвитку і відновлення ринку", - відзначила О.Житник.

Нагадаємо, що раніше в ЄБРР вже попереджали, що інвестиційна привабливість України продовжує падати через «всеохоплюючу» корупцію в державі.

Зокрема Україна сьогодні вважається найбільш корумпованою країною в Європі - понад 90% підприємців, опитаних аудиторською компанією Ernst&Young, вказали широке поширення корупції і хабарництва у країні. Наприклад, кожна четверта іноземна компанія в Україні стикалася з корупцією на митниці.

 

 

За матеріалами: РБК-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >