Інвестиційна привабливість України впала до рівня кризового 2009 року, - ЄБА

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Індекс інвестиційної привабливості України знизився на 0,95 пункту - до рівня 2,56 за п'ятибальною шкалою, впавши до рівня показників III кварталу 2009 року.

Такі дані сьогодні оприлюднила виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко.

«Траєкторія падіння індексу інвестиційної привабливості України - від 3,39
у II кварталі 2011 р. до 2,56 у III кварталі. Це тривожний сигнал, який вказує на недостатню впевненість інвесторів у економіці і ринку країни», - зазначила Г.Дерев'янко.

За її словами, причини падіння можна розділити на зовнішні (глобальна ринкова нестабільність, адже світ стоїть на порозі другої хвилі рецесії і кризи), та внутрішні (стан ринків США і Європи не може не відбиватися на економіці Україн
и). При цьому серед внутрішніх причин в ЄБА наголосили на збільшенні корупції, посиленні тиску владних структур на бізнес і недостатній ефективності реформ.

Графік 1. Індекс інвестиційної привабливості України (ЄБА)

Отримані оцінки основних компонентів індексу яскраво свідчать про зниження рівня впевненості інвесторів у ринку та економіці України.

404IMAGE Investment Attractiveness Index_.jpg
404IMAGE Investment Attractiveness Index_.jpg
sbf_ftx/instagram

За словами маркетинг-директора компанії InMind (бере участь у проведенні Індексу) Олени Житник, отримані оцінки основних компонентів індексу яскраво свідчать про зниження рівня впевненості інвесторів у ринку та економіці України.

Так, оцінка поточного інвестклімату отримала найнижчі показники - 2,3, складова «зміна клімату за попередні три місяці» була оцінена на рівні 2,5, прогнози щодо інвестиційного клімату досягли середнього значення 2,7.

«В оцінках тенденцій, які панують на ринку і в економіці України, респонденти відзначали домінуючі негативні тенденції. Найчастіше інвестори скаржилися на посилення тиску з боку владних структур - 12%, укорінення корупції - 11%, складнощі у сфері оподаткування, особливо у відшкодуванні ПДВ та загальну ринкову нестабільність - 9%.

Відповідаючи на питання про позитивні зміни і зрушення, які мали місце за III квартал цього року, дві третини респондентів відзначили, що ніяких позитивних змін не відбулося.

"Цей факт ще раз підкреслює, що за часів ринкової нестабільності і в передчутті економічної кризи внутрішньо економічна політика країни повинна бути більш гнучкою, прозорою і адаптованою під потреби бізнесу, що є рушійною силою розвитку і відновлення ринку", - відзначила О.Житник.

Нагадаємо, що раніше в ЄБРР вже попереджали, що інвестиційна привабливість України продовжує падати через «всеохоплюючу» корупцію в державі.

Зокрема Україна сьогодні вважається найбільш корумпованою країною в Європі - понад 90% підприємців, опитаних аудиторською компанією Ernst&Young, вказали широке поширення корупції і хабарництва у країні. Наприклад, кожна четверта іноземна компанія в Україні стикалася з корупцією на митниці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі