Інвестиційна кухня сімейного багатства

Поділитися
До якої суми особистих витрат люди просто витрачають гроші, а з якої — починають інвестувати — фінансисти всієї Землі так поки що й не спромоглися визначити...

До якої суми особистих витрат люди просто витрачають гроші, а з якої — починають інвестувати — фінансисти всієї Землі так поки що й не спромоглися визначити. А тим часом співробітники онлайнового журналу Knowledge@wharton , що забезпечує мільйони своїх передплатників найактуальнішою інформацією про тенденції в мистецтві робити і (особливо!) накопичувати гроші, а також їх витрачати і/або інвестувати, перейнялися питанням управління фінансами найзаможніших родин світу. Професор Рафаель Еміт, який керував відповідним дослідженням, отримав 138 відповідей від 40 найпоінформованіших осіб. І в результаті намалював таку картину.

Фінансовими справами більшості найбагатших родин у світі опікуються спеціалізовані сімейні інвестиційні офіси (СІО). Основною метою створення таких структур є управління консолідованим сімейним інвестиційним портфелем, оптимізація програм здобуття освіти підростаючого покоління, підбір хатнього персоналу, організація перельотів усіх членів сім’ї. Автори дослідження нарахували понад тисячу таких СІО, в управлінні яких перебуває активів на суму понад 100 мільйонів доларів. При цьому більш як половина оперує сумами понад один мільярд. Мінімальні витрати на утримання цих СІО оцінюються в три мільйони доларів. А кількість аналогічних структур, що управляють капіталом одразу кількох сімейств, оцінюється на порядок вищим показником.

У середньому один такий СІО обслуговує 13 домогосподарств у межах одного сімейства, при
цьому загальна кількість «клієнтів» — у середньому 40 осіб, які є представниками двох-трьох поколінь. Для 57% менеджерів основною метою є трансгенераційний менеджмент капіталу, для 39 — оптимізація видатків, сплати податків, управління нерухомістю. Проте абсолютним пріоритетом СІО є протидія конфлікту інтересів окремих членів сім’ї в інтересах збереження інтересів родини загалом.

І хто, як ви гадаєте, найкраще може служити інтересам сім’ї? У 43% випадків — член цього самого сімейства. На частку сторонніх професіоналів припадає чомусь лише 51%. Про решту 6% журналісти Forbes не згадують. Зате повідомляють, що управління активами сімейств-мільярдерів довіряють членам сімейства лише в 27% випадків, сімейств-мільйонерів — у 55%. Загалом, пам’ятаєте анекдот про те, як найпростіше стати мільйонеркою? — Відповідь: Вийти заміж за мільярдера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі