Інтелектуальна власність повинна розвивати економіку — експерт - Економіка - dt.ua

Інтелектуальна власність повинна розвивати економіку — експерт

27 березня, 2019, 13:29 Роздрукувати

Органи влади та законодавство в цій сфері повинні служити інтересам бізнесу.

Інтелектуальна власність - це не про закони, це про розвиток економіки. Україна повинна зосередитися на тому, щоб розвиток сфери інтелектуальної власності мав практичне значення для бізнесу в країні. Стратегія повинна відображати і втілювати рішення і цілі всіх учасників процесу. Тобто стратегія повинна бути відображенням потреб української економіки та галузей.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав експерт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) Рон Марчант. На його думку, органи влади та законодавство в цій сфері повинні служити інтересам бізнесу.

"Якщо конкретизувати, то очевидно, що зараз в Україні панує невдоволення питаннями правозастосування і контролю. І я говорю не лише про іноземні компанії, які тут працюють, а й про місцеві. Правоохоронні органи не мають у достатній кількості ані ресурсів, ані навичок і роботу свою виконують абияк. Колективне управління правами не розвинене, авторське право не захищене. Українські творці не захищені, а отже, обмежені у розвитку. Загальна інституційна спроможність і результативність роботи інститутів також потребує розбудови. Національний офіс з питань інтелектуальної власності, Укрпатент і Державний фонд підтримки бізнесу повинні здійснити суттєві інституційні реформи для того, щоб підвищити ефективність своєї роботи. Окремо необхідно розвивати навички та професіоналізм суддів, тому що наразі їм не вистачає ні розуміння, ні досвіду. Раціональним було б упровадження також альтернативних методів вирішення спорів до суду, щоб зекономити кошти та час бізнесу, — зазначив експерт. — І найголовніше — підтримка бізнесу, якому також бракує досвіду і навичок, який не розуміє, яким чином захист інтелектуальних прав допоможе йому розвиватися. Функцію такого супроводу повинні виконувати патентні повірені, які мали б надавати і консультативні послуги також".

Детальніше про важливість підтримки інтелектуальної власності в Україні читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Рон Марчант:" Інтелектуальна власність - це не про закони, це про розвиток економіки"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >