Інвестори вивчають бізнес-клімат в Україні — Світовий банк - Економіка - dt.ua

Іноземні інвестори оцінюють базові фактори, які формують інвестиційний клімат у країні — представниця СБ

10 листопада, 12:13 Роздрукувати

Якщо умови не рівні, якщо певні сектори монополізовані, якщо для іноземних компаній є якісь обмеження, це може відлякувати будь-якого інвестора.

Куди спрямувати інвестиції? © depositphotos / maxxyustas

Іноземні інвестори оцінюють базові фактори, які формують інвестиційний клімат у країні. Вони шукають економічної та політичної стабільності, яка гарантувала б їм тривалу роботу. Вони розраховують на певний рівень передбачуваності, тобто шукають країни із верховенством права, гідним захистом прав власників, стабільним виконанням контрактів, а не з практиками вирішення будь-якого питання у ручному режимі. Звичайно, вони шукають країни, де корупція не є значною проблемою. І, безперечно, вони оцінюють саму можливість економічного зростання в умовах тієї чи іншої країни.

Про це у інтерв'ю для DT.UA заявила Сату Кахконен, директорка Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови. За її словами, якщо умови не рівні, якщо певні сектори монополізовані, якщо для іноземних компаній є якісь обмеження, це може відлякувати будь-якого інвестора.

"Саме ці речі є основними для прийняття рішень про будь-які інвестиції. Окрім, звичайно, потенційного прибутку, який очікують отримати інвестори", — зазначає директорка представництва СБ.

На думку Світового банку, держава повинна гарантувати бізнесу невтручання у його роботу. По суті, якщо інвестор приходить в Україну і працює в межах законодавства, нічого не порушуючи, владі просто потрібно дати можливість спокійно вести бізнес цьому інвесторові, не втручатися. Усвідомлення цього — ключова відповідь на питання, як утримати інвестора.

Читайте також: Світовий банк підвищив прогноз зростання економіки України до 3,7%

Детальніше про проблеми української економіки читайте в статті Юлії Самаєвої "Сату Кахконен: "Держава повинна гарантувати бізнесу невтручання у його роботу"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >