Ринок землі - Іноземці зможуть без особливих складнощів скуповувати землю в Україні - Економіка - dt.ua

Іноземці без проблем зможуть скуповувати українську землю та обходити обмеження – експерт

8 квітня, 11:27 Роздрукувати

Є ряд схем, які дозволять іноземцям скуповувати землі в Україні.

Незважаючи на встановлену в законопроекті №2178-10 заборону продажу землі іноземцям, вони зможуть купувати українську землю в будь-яких обсягах з першого дня вступу в дію закону. Про це у своєму тексті для ZN.UA пише експерт Вячеслав Ільченко.

Досить перерахувати основні схеми:

— Юридична особа. Хоча в законопроекті у статті 130 прямо заборонені купівля землі іноземними юридичними особами та участь іноземців в українських юрособах, ризик зберігається. Нещодавно підвищили штраф за нерозкриття бенефіціарів до 51 тис. грн, але механізму примусового розкриття кінцевих вигодонабувачів (станом на 2019 рік тільки 25% юросіб розкрили їх) немає, так що штраф може розглядатися як частина витрат на землеволодіння. Порівняно з вигодою від спекуляцій землею це невисока ціна. А отже, схема з викупом іноземцями корпоративних прав українських юросіб запрацює.

— Подвійне громадянство. В Україні немає способу визначити, чи має особа тільки українське громадянство, а узгодження множинної юрисдикції власника до закону не внесено.

— Афіляція. Особа може керувати землею за спеціально укладеною угодою в інтересах іноземної корпорації ("компрадорська угода"). Вона може входити в мережеву структуру, а також накопичувати у себе землі більше 100 гектарів.

— Передача майнових прав за дорученням. Варіант довірчої власності законопроект №2178-10 не розглядає, між тим довірчий власник є окремою категорією (стаття 89 Земельного кодексу), на яку обмеження не накладаються. Так що це може бути як іноземець, так і юридична особа-нерезидент, а лімітів такого довірчого володіння немає.

Таким чином, норма про схвалення на референдумі продажу землі іноземцям недієва. Іноземці зможуть купувати землю з першого дня дії закону.

Читайте також: Ліміт продажу землі в 100 га дуже просто обійти – експерт

Про інших схемах, що створюються навколо новоствореного ринку землі, читайте в тексті Вячеслава Ільченко "Монетизація" землі" ZN.UA.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >