Ініціативи Держмитної служби: на порядку денному механізм відшкодування ПДВ - Економіка - dt.ua

Ініціативи Держмитної служби: на порядку денному механізм відшкодування ПДВ

18 березня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №10, 18 березня-25 березня

Не встигли ще відвирувати пристрасті навколо Митного тарифу, а Державна митна служба України вже має намір ініціювати внесення змін до механізму відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) за експорт товарів...

Не встигли ще відвирувати пристрасті навколо Митного тарифу, а Державна митна служба України вже має намір ініціювати внесення змін до механізму відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) за експорт товарів. Про це повідомила Держмитслужба у прес-релізі 17 березня.

«Практика свідчить: у межах чинного законодавства заходи адміністративного та силового впливу неефективні, оскільки операції зі штучного збільшення вартості товару та подальшого його експорту за кордон на кожному окремо взятому етапі цілком легальні. Це не стосується випадків, коли під виглядом обладнання з високою вартістю реально вивозяться інші предмети», — цитуються у прес-релізі слова голови Держмитслужби Володимира Скомаровського.

Згідно з даними Держмитслужби, вивезення товарів за завищеною вартістю з метою незаконного відшкодування ПДВ завдає великих збитків держбюджету. Тому, щоб змінити ситуацію на краще, необхідно внести поправки до чинного законодавства.

«Існуюча система перерахування внутрішнього ПДВ у державний бюджет у ціні товару робить зазначені схеми простими і привабливими. В результаті всі податкові зобов’язання зосереджуються на фіктивній структурі, яка за необхідності швидко ліквідується. Тому одним із головних завдань сьогодні є підготування дієвого механізму усунення такої прогалини в чинному законодавстві України», — наголосив В.Скомаровський.

Паралельно Державна митна служба України має намір удосконалити роботу створеної при ній наприкінці минулого року громадської ради.

Як повідомила Держмитслужба, таке рішення прийнято під час круглого столу керівного складу Державної митної служби за участі Ради імпортерів при Кабінеті міністрів 12 березня.

«Створення громадської ради дозволить впливати на керівників митних органів і обмежить зловживання посадових осіб під час митного оформлення товарів. На жаль, переважна більшість учорашніх керівництв митниць відмовлялася вносити хоча б деякі зміни в усталені форми та методи управління», — наводяться у прес-релізі слова голови Держмитслужби.

Як повідомляється у прес-релізі, глава Держмитслужби доручив керівникам митних органів проводити щомісячні прес-конференції з актуальних питань із метою підвищення рівня прозорості їхньої діяльності.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво