ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ДВИГУН ДЛЯ УКРАЇНИ - Економіка - dt.ua

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ДВИГУН ДЛЯ УКРАЇНИ

18 травня, 2001, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 18 травня-25 травня

Неможливо говорити про проблеми компанії, не торкнувшись проблеми ринку інформаційних технологій (ІТ) у цілому...

Андрій Колодюк
Андрій Колодюк

Неможливо говорити про проблеми компанії, не торкнувшись проблеми ринку інформаційних технологій (ІТ) у цілому.

Передусім це стосується питань інвестування, що вже виходить за рамки ринку ІТ і становить проблему всієї економіки України. Стрижнем має стати законодавча база, приваблива для інвесторів. Нема сенсу вкотре говорити про необхідність прийняття ефективних законів, які встановлюють єдині, прозорі правила. Тенденції до розуміння цього є. Як приклад можна назвати прийнятий Верховною Радою України Закон «Про інститути спільного інвестування» і президентський Указ «Про додаткові заходи з розвитку фондового ринку України». Але на їх реалізацію знадобиться певний час, якого в нас якраз і немає.

Світові тенденції, характерні для ринку телекомунікацій, досить сильно впливають на процеси, що відбуваються в нашій країні. Але скепсис щодо «нової економіки» та повернення до традиційного ведення бізнесу не актуальний для України. Бо ми ще не пройшли і першого етапу — швидкого піднесення ринку ІТ. І при цьому, повторюся, вважаю за необхідне вжити рішучих заходів для пожвавлення його в Україні. Переконаний, що саме розвиток ринку ІТ, у підсумку, стане визначальним для економічного розвитку країни.

Багато в чому ці проблеми стосуються і нас. «Укрінвестком» — інвестиційна компанія. І всі реалізовані нами проекти, як і ті, над якими ми зараз працюємо, пов’язані з ринком ІТ.

Так, ми молоді. Але достатньо професійні. Ми можемо реальними результатами підтвердити ефективність ведення свого бізнесу. Наш десятилітній досвід і професіоналізм дозволили здійснити кілька вдалих проектів на ринку ІТ у сферах виробництва, системної інтеграції, в операторській діяльності, видавництві та комерції. Серед таких успіхів можна назвати плідну діяльність компанії «Юнітрейд» і спільний проект із видавничим домом «СофтПресс», шість видань якого набули широкої популярності.

Досі, як я вже наголошував, «Укрінвестком» робив прямі інвестиції. Проте серед останніх проектів є і спільні. Що стало результатом нашої діяльності у сфері й інвестиційного консалтингу, нашої інвестиційної політики та й, скажу без зайвої скромності, уже набутого професіоналізму. Ми самі проводимо дослідження ринку, інвестуємо його і готові до реалізації як власних, так і спільних проектів.

Зараз ринок ІТ досить відкритий, прозорий і вільний для бізнесу, при цьому він винятково ліквідний. Досі багато ніш залишаються вільними. На відміну від багатьох інших, стосовно ринку ІТ є всі підстави говорити про перспективи розвитку, вдосконалення, з огляду на вплив і можливості використання нових технологій у всіх галузях економіки, виробничих процесах і системах управління бізнесом. Хотілося б, щоб розуміння цього було не лише в тих, хто безпосередньо пов’язаний із ринком ІТ, а й у компаній, які працюють в інших галузях, і, найголовніше, у держави.

Пріоритетом для уряду має стати створення концепції розвитку інформаційного суспільства в нашій країні взагалі і зокрема — розвиток технопарків, інших інноваційних структур (зі створенням відповідної інфраструктури). Поки що в нашій країні так багато говорять про інтелектуальний потенціал нації і при цьому геть не піклуються про нього...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво