Індустріальний парк — стартовий майданчик для інновацій - Економіка - dt.ua

Індустріальний парк — стартовий майданчик для інновацій

25 лютого, 2011, 15:56 Роздрукувати Випуск №7, 26 лютого-4 березня

На Сумщині створено індустріальний парк «Свема». Він розмістився на виробничому майданчику однойменного підприємства в м...

© Getty Images/Fotobank

На Сумщині створено індустріальний парк «Свема». Він розмістився на виробничому майданчику однойменного підприємства в м. Шостка. Інженерна інфраструктура, наявність висококваліфікованих кадрів, успішний досвід підприємств та інвесторів, які вже прийшли на «Свему», — все це обіцяє перетворити індустріальний парк на науково-промисловий центр України й залучити значні додаткові інвестиції.

Ідея створення індустріальних парків і виділення пріоритету в роботі із залученням інвестицій — одна з ключових у стратегії розвитку Сумської області «Нова Сумщина-2015».

Індустріальний парк «Свема» пропонує інвесторам унікальний для України за технічними характеристиками майданчик. Його комунікації в змозі забезпечити виробничників природним газом, питною і технічною водою, парою... Тут розміщується найпотужніша в регіоні та північно-східній Україні ТЕЦ, яка виробляє 115 МВт електроенергії на годину. Індустріальний парк розкинувся поблизу кордонів із Російською Федерацією і Білоруссю, неподалік автомагістралі Київ—Москва.

На територію індустріального парку «Свема» вже прийшли свої інвестори — працюють понад 30 підприємств. Серед них компанія «Фармак», яка планує виробляти в Шостці активні фармацевтичні інгредієнти.

«Ідея полягає в тому, що шосткінська «Свема» стане центром впровадження передових наукових розробок, сюди прийдуть високотехнологічні виробництва. А це — розвиток місцевої інфраструктури, створення робочих місць. У результаті Шостка стане зразковим науково-промисловим містом, прикладом для всієї України», — зазначив під час презентації індустріального парку 17 лютого глава Сумської ОДА Юрій Чмир. — Я особисто звертався до президента України, прем’єр-міністра й заручився підтримкою з їхнього боку. Ми сьогодні маємо всі передумови для реалізації задуманих проектів. Один із них — індустріальний парк «Свема». А далі — національні пілотні проекти».

Індустріальний парк, презентований на Сумщині, має у своєму розпорядженні територію, здатну прийняти виробництва практично будь-якої складності. Її площа — 326 га, на даний час тут розміщуються понад 400 складських, виробничих, адміністративних приміщень. А принцип «єдиного інвестиційного вікна», впроваджений із грудня 2010 р., дозволяє бізнесменам оформляти дозвільні документи за один місяць.

Торік інвестори вклали в економіку області 123 млн. дол. Тепер Сумська ОДА прагне заручитися підтримкою своїх ініціатив із боку центральних органів влади на законодавчому рівні. Для цього було розроблено законопроект «Про індустріальний (промисловий) парк на території промислового майданчика ВАТ АК «Свема» у м. Шостка Сумської області».

Коментар

Володимир ПАНЧЕНКО, директор департаменту інвестиційної та інноваційної політики Мінекономрозвитку і торгівлі.

— Законопроект про індустріальний парк реалістичний, простий, добре прописаний. Він має серйозні шанси на те, щоб його затвердила Верховна Рада. Уряд планує підтримувати цю законодавчу ініціативу.

Юрій ЧМИР, голова Сумської ОДА

— Інвестиційний успіх індустріального парку і Сумської області забезпечить синергетичний ефект, — один успішний інвестор привабить ще десяток. Якщо на територію приходять понад 500 млн. дол. інвестицій, то незабаром їх розмір сягає мільярда. Ми ставимо перед собою завдання в наступному році досягти півмільярдної позначки. У цьому нам допоможе інвестиційно привабливий індустріальний парк «Свема». Сумщина розвивається за інноваційними методами. Нині готується презентація Сумської області в Брюсселі як території, у розвиток якої можна вкладати кошти й отримувати прибуток. А це — підвищення авторитету регіону і України в цілому.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво