Споживчі настрої зросли до рівня 2013 року - Економіка - dt.ua

Індекс споживчих настроїв українців досяг нового піку

21 серпня, 23:42 Роздрукувати

ІСН в Україні за останній місяць збільшився до 88 за 200-бальною шкалою.

Найвищий приріст у липні порівняно з червнем показали індекси поточного особистого доходу, а також очікування зростання економіки © rau.ua

Індекс споживчих настроїв (ІСН) в Україні за останній місяць збільшився до 88 за 200-бальною шкалою, що є найвищим показником з серпня 2013 року. Про це свідчать дані дослідження Info Sapiens.

"ІСН досяг нового максимуму. Найвищий приріст у липні порівняно з червнем показали індекси поточного особистого доходу, а також очікування зростання економіки в найближчий рік і наступні 5 років...", — відзначили аналітики.

На їхню думку, поліпшення оцінки власних доходів пов'язано із прискоренням зростання реальної заробітної плати в червні 2019 порівняно з травнем на тлі стабільного курсу і цін.

Індекс поточного становища (ІПС) виріс на 5,8 пунктів — до 76,9, у тому числі індекс поточного особистого матеріального становища — на 8,1 пункти, до 70,5.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) в липні додав 5,4 пункти і склав 95,4, у тому числі індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року зріс на 8,3 пункти — до 99,6, а протягом найближчих 5 років — на 7,7 пунктів, до 99,6. Липневий показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 114,4 пунктів, що вище показника минулого місяця на 5,0 пунктів. У той же час індекс інфляційних очікувань дещо зменшився — на 0,7 пунктів, до 177,1. Трохи покращився і індекс девальваційних очікувань у найближчі три місяці — він знизився на 1,1 пункти, до 129,5.

З червня 2000 року GfK Ukraine проводила дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні, з 2019 року його проводить Info Sapiens при сприянні Dragon Capital. Опитується 1 тис. респондентів.

Читайте також: Річна інфляція прискорилася до 9,6%

За даними НБУ зростання інфляції в Україні прискориться восени.

Згідно з опитуванням групи Рейтинг, 83% українців вважають себе патріотами.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >