Хто виграє від наступної фінансової кризи? - Bloomberg

Поділитися
Хто виграє від наступної фінансової кризи? - Bloomberg Отримати вигоду від обвалу на біржі не так і просто. © 4masik / Depositphotos
Навіть якщо передбачити початок кризи досить точно, спромогтися перетворити її на дохід дуже не легко.

Нинішні дебати про цінні папери нагадують таємничі медитації середньовічних монахів. Але реальні рушії цих дискусій більш повсякденні.

Трейдери, зачаровані казками про фінансові оборудки в дусі фільму "Гра на пониження" хочуть стати тими, хто виграє від наступного обвалу. Проблема в тому, що обвал легше передбачити, ніж нажитися на ньому.

Про це на сторінках Bloomberg пише колишній банкір Сатьяджіт Дас, якого в 2014 році бізес-видання внесло до 50 найбільш впливових.

Щоб заробити на падінні цін, можна проводити короткі продажі, купувати пут-опціони або ж переключитися з ризикованих на оборонні активи. Успіх вимагає точної оцінки моменту і амплітуди будь-яких зсувів у розцінках. Потрібно точно передбачити, які класи активів і ринки постраждають, так само як і вектор обвалу. Потрібно спрогнозувати корекцію цін чи вторинних елементів, таких як волативність чи співвідношення.

Щоб отримати великі доходи, напрям руку повинен бути посилений кредитним плечем. Quantum Fund Джорджа Сороса заробив мільярд доларів у 1992 році на падінні британського фунту, використовуючи посилену кредитним плечем торгівлю, щоб збільшити рівень доходів. В 2008 році фонди, які отримали неймовірні доходи від субстандартних втрат, використовували деривативи, в онсовному кредитно-дефолтні свопи. Співвідношення виплат до вартості дериватив у відсотковому відношенні визначила здобутки. Численні слої кредитних плечей всередині цінних паперів ще більше підвищили прибутки.

Але через кредитне плече важче зайняти позицію, яка б була зручною для отримання вигод від очікуваних змін на ринку. Нездатність виконати вимогу внесення маржі чи експозиції може призвести до передчасного закриття. Контрагенти можуть не змогти виконати свої зобов'язання. Багато трейдерів, які передчували кризу 2008 року заздалегідь, не змогли отримати вигоду, тому що вони були змушені закрити позиції передчасно під час виклику вимоги внесення маржі. Інші отримали дохід тому, що політики виручили контрагентів, які були "надто великими, щоб провалитися".

Навіть якщо прогоноз правильний, результат залежить від початкової позиції. Якщо позиція зайнята всупереч існування ризикованих актвивів, це може лише зберегти вартість портфеля, якщо хеджі працюють так, як належить. Відкидаючи задоволення від перевершення конкурентів, не відбувається збільшення вартості, яка повинна також бути скорегована відповідно до вартості цих хеджів.

Продаж ризикованих активів і інвестування в оборонному режимі також не простий процес. Він передбачає купівлю "безпечних" активів, неринкових корельованих хеджових фондів, які обіцяють захист від обвалів чи заснованих на цінності інвестицій з великою маржею захищеності.

В 2008 році інвестори отримали дохід від наявності урядових бондів, але завдяки тому, що центральний банк їх купував. У майбутній кризі урядові бонди можуть не стати захищеними від ризиків небесами, якщо кредитна якість держоблігацій погіршиться. Існує також ризик втрати від базової ставки і зміни в кредитній маржі, де цінні папери мають бути продані до остатончого терміну погашення. Деякі фонди уникнули великих втрат в 2008 році, понизивши експозицію через хеджі, але мало хто зробив великі виплати. Еталонний інвестор Berkshire Hathaway Inc втратив 50% своєї вартості за період 2007-2009 років.

Складність отримання доходів від обвалу вказує на парадокс. Жодні гроші ніколи насправді не зароблялися на фінансових ринках. Так як кожен підйом балансується втратою, гроші ледве переходять від одного учасника іншому, або, як сказав герой Майкла Дугласа у фільмі "Волл-Стріт", від "одного сприйняття до іншого".

Єдиний справжній прибуток випливає з грошових надходжень операційних підприємств, а не від збільшення чи зменшення вартості фінансових вимог до цих прибутків. Але реальний бізнес менш захоплюючий, ніж фінансова торгівля. І тому помилково часом драма ціниться вище, ніж реальні надходження.

Раніше видання Financial Times писало, що у МВФ попередили про загрозу нової світової фінансової кризи. У фонді вважають, що нова глобальна криза буде м'якшою, ніж у 2008 році, але все одно суттєвою.

Також екс-міністр фінансів Німеччини попередив про насування нової фінансової кризи у світі. За його словами, політика центральних банків різних країн сприяє формуванню нової "фінансової бульбашки". Він також застеріг про ризики для стабільності єврозони, зокрема ті, що пов'язані з банківськими балансами, обтяженими тягармем пост-кризової спадщини поганих позик.

Раніше Всесвітній економічний форум спрогнозував глобальну кризу з пенсіями. Дефіцит пенсійних фондів у всіх країнах до 2050 року в п'ять разів перевищить нинішній рівень річного ВВП світу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі