Очільниця Європейського центробанку розповіла чому не хоче віддавати “заморожені” активи Росії Україні

Поділитися
Очільниця Європейського центробанку розповіла чому не хоче віддавати “заморожені” активи Росії Україні © Christine Lagarde / Twitter
На її думку, основна перепона – юридична сумнівність схеми конфіскації

Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард вважає використання 260 мільярдів євро заморожених російських активів для воєнної підтримки України ризиковими діями. На думку очільниці центральної банківської установи ЄС, цей крок може порушувати міжнародне право, повідомляє FT.

У коментарі щодо ймовірності застосування цих коштів для України, Лагард зазначила, що вона бачила різні схеми залучення цих грошей. Всі чотири запропоновані схеми, на її думку, мають юридичні перешкоди для виконання і їх можна тлумачити як порушення законодавства і встановлених правових настанов глобального рівня. Водночас вона не відкидає можливість такого кроку як використання вказаних активів, оскільки робота над досягненням юридично якісного рішення, триває.

Найбільше запитань викликає в очільниці ЄЦБ перехід від етапу заморожування активів до їх конфіскації та розпорядження.

Ідею використання цих активів для підтримки України активно просуває Вашингтон., проте в Європі немає однозначного рішення щодо використання згаданих грошей, насамперед через певну правову невизначеність. Спочатку країни ЄС погоджувались, що цілком можливо віддати гроші, які є відсотками накопичення після створення фактично депозитних внесків у вигляді заморожених сум. Проте тепер, коли війна може тривати роками, стоїть питання про конфіскацію грошей та їх використання для активного захисту України, зокрема придбання воєнної техніки.

Раніше Крістін Лагард негативно оцінила можливості економік Європи та світу у 2024 році, вказуючи, що цей рік може стати роком економічної "ненормальності", після того, як 2023 рік спостерігався "початок нормалізації". За її словами, споживання, торгівля та інфляція почали нормалізуватися минулого року, після постпандемічного періоду, який вона описала як "дивний і важкий для аналізу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі