Грузія погодиться на вступ РФ до СОТ, якщо поверне контроль над митницями Абхазії і Південної Осетії

Поділитися
Позиція Грузії на переговорах з питань вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ) залишиться незмінною - офіційному Тбілісі має бути повернено контроль над роботою митних пунктів в Абхазії і Південній Осетії.

Про це заявила сьогодні прес-спікер президента Грузії Манана Манджгаладзе. За її словами, грузинська сторона послідовно буде відстоювати цю позицію й надалі, в тому числі і під час діалогу в Берні (Швейцарія), який починається 9 березня 2011 року.

Напередодні голова комітету із зовнішніх зв'язків парламенту Грузії Акакій Мінашвілі також заявив, що "Грузія підтримає вступ Росії до СОТ, якщо Кремль погодиться на контроль Грузією митних пунктів в Абхазії і Цхінвальському регіоні".

"У СОТ є конкретні економічні вимоги, і головна з них полягає в тому, що торгівля між країнами має бути прозорою. Відповідно, ми вимагаємо, щоб у Тбілісі була можливість знати, які види продукції та товари ввозяться до регіонів Абхазії та Осетії, а які - вивозяться звідти. Хто саме здійснить спостереження - питання переговорів", - підкреслив А.Мінашвілі.

Нагадаємо, що Грузія і Росія домовилися про початок переговорів з питань вступу Росії до СОТ. Напередодні на щотижневому брифінгу заступник міністра закордонних справ Грузії Ніколоз Вашакідзе заявив, що пропозиція з цього приводу надійшла від російської сторони. "Ми отримали пропозицію з Москви почати переговори з приводу вступу Росії до СОТ і дали позитивну відповідь. Переговори почнуться 9 березня у Берні", - повідомив М.Вашакідзе. Разом з тим він утримався від деталізації основних питань, які будуть обговорюватися під час переговорів.

За словами М.Вашакідзе, грузинську делегацію на цій зустрічі очолить Тамара Ковзірідзе - радник прем'єр-міністра Ніколоза Гілаурі.

Слід підкреслити, що Грузія протягом кількох років займає негативну позицію щодо вступу РФ до СОТ. Вона пояснюється незацікавленістю у сприянні Росії, яку вважає налаштованою вороже щодо зовнішньополітичного курсу Грузії. Офіційний Тбілісі, зокрема, вимагає деокупації Абхазії і Південної Осетії - територій, незалежність яких Росія визнала після війни у серпні 2008 р.

За матеріалами: РБК-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі