Гройсман доручив Мінрегіону забезпечити впровадження нових будівельних норм

Поділитися
Гройсман доручив Мінрегіону забезпечити впровадження нових будівельних норм © pixabay.com
В поточному році були змінені 13 ДБН.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ організувати впровадження нових державних будівельних норм (ДБН), які були вжиті у 2018 році. Про це він заявив на засіданні уряду сьогодні.

"Будівельні історії, які просто знищують українські міста і громади – це ще одна боротьба з кланом... Пропоную дати доручення уряду Міністерству регіонального розвитку, суміжних міністерствам та Державній архітектурно-будівельної інспекції забезпечити впровадження нових ДБН. Будь ласка, попрацюйте з усіма експертизами, проектними організаціями щодо проектування і забезпечення перегляду існуючих проектів згідно новим нормам", - сказав він.

Він назвав шахрайством місцевої влади будівництво будинків у громадах без соціальних об'єктів.

"Якщо ви бачите, що у ваших громадах будуються будинки, а біля цих будинків не будуються дитячі садки, школи, стадіони та інші соціальні об'єкти, наприклад поліклініка, то знайте, що це шахрайство, знайте, що місцева влада, чиновники прийняли несправедливе рішення щодо вас", - сказав він.

За словами міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, в 2018 році міністерство змінює 13 ДБН, з них чотири основних – про планування і забудову територій; про дошкільних установах; про вулиці і дорогі; а також про освітні установи. Він нагадав, що перед вступом в силу нових норм деякі компанії подали позови до суду про зупинення дії ДБН "Планування і забудова території", посилаюся на те, що дана ДБН завдасть їм матеріальний збиток.

"Зупинити (рішенням суду) наказ міністерства (про ДБН – ред.) можна, але введення в дію ДБН – неможливо, тому що вони опубліковані і набули чинності 1 вересня. ДБН були оприлюднені ще в квітні, був даний перехідний етап, щоб попрацювати над цим. Питання прибутку – це не питання безпеки і комфорту. Ми маємо п'ять позовів в судах, але ми відстоїмо в судах своє право провести реформу", - заявив Зубко.

Повідомлялося, що в Україні з початку року впали обсяги введення в експлуатацію нового житла. Найвищі показники зростання введення житла в експлуатацію зафіксовані в Херсонській (в 2,4 рази, до 36,7 тис. кв. м) та Харківській областях (в 1,6 рази, до 202 тис. кв. м). У Львівській області за підсумками першого півріччя 2018 року введено в експлуатацію 41,5% загального обсягу житла, в Києві - 334 тис кв м, падіння склало 10,2%.

Як писало DT.UA, в Україні будівництво житла досі прямо фінансується різними способами за рахунок коштів населення. Приватні інвестори фактично позичають кошти забудовникам через здійснення попередньої оплати за майбутнє житло.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі