Грошова емісія в українській економіці призведе до гіперінфляції -- Економічна експертна платформа

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Грошова емісія в українській економіці призведе до гіперінфляції -- Економічна експертна платформа © НБУ / Flickr
Україна не може собі дозволити включити "друкарський верстат".

Сьогодні економісти, експерти з питань фінансового сектору та бюджетної політики Економічної експертної платформи, до складу якої входять провідні аналітичні центри - звернулись із відкритим листом до Верховної Ради України. У своєму листі фахівці проаналізували пропозиції щодо грошової емісії, які сформовані робочою групою Комітету з питань економічного розвитку ВРУ та проект Постанови профільного Комітету ВРУ щодо оцінки діяльності НБУ та надали свої оцінки пропозиціям. Повний текст листа - за посиланням.

Щодо розширеної монетарної емісії у 2020 році - експерти переконані, що країни із розвинутими економіками та із вільно конвертованими валютами можуть дозволити включити "друкарський верстат" та "заливають грошима" економіки, в той час як інші країни, серед яких і Україна - цього собі дозволити не можуть. Грошова емісія у нашій економіці призведе до гіперінфляції.

Щодо проекту постанови про діяльність НБУ, у якому зазначається, що "правління НБУ, проводячи жорстку монетарну політику як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року, не забезпечило в межах своїх повноважень підтримання стійких темпів економічного зростання та відновлення кредитування економіки." А також у проекті пропонується "встановити, що грошово-кредитна політика, що реалізовувалась Національним банком України як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року, негативно вплинула на економіку країни, зокрема шляхом штучного перетоку значних фінансових ресурсів у піраміду державних боргових зобов'язань, створивши небезпечний дисбаланс в економіці".

На думку експертів реалізовані у 2015-2019 роках кроки по реформуванню фінансового сектору започаткували стабілізацію та оздоровлення фінансового сектору, забезпечили незалежність регулятора банківского сегменту та відносну стабільність національної валюти. На даний час прозорість та фінансова стійкість банківської система є набагато вищою, ніж до реформ останніх років.

Оцінку дій регулятора на валютному ринку експерти також надавали наприкінці 2019 року, фахівці дійшли висновку, що події на валютному ринку у 2019 році відбувались в рамках поточної концепції гнучкого курсоутворення НБУ, який згладжує різку волатильність та таргетує рівень інфляції, без викривлень та значних відхилень. Приблизно такі ж оцінки надали фахівці МВФ у описовій частині Меморандуму.

У висновках листа економісти закликають народних депутатів фахово та об'єктивно оцінювати цифри та факти, та пропонують обговорити пропозиції на експертному круглому столі за участі представників Парламенту, експертів, бізнес об'єднань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі