Грищенко: Виробництво сталі в Україні може повернутись до рівня 2008 року

Поділитися
Зважаючи на експертні прогнози, а також на заявки підприємств щодо використання сировинних ресур...

Зважаючи на експертні прогнози, а також на заявки підприємств щодо використання сировинних ресурсів, у поточному році буде виплавлено істотно більше сталі, ніж у 2009, і за найбільш оптимістичними сценаріями галузь може повернутись до рівня передкризового 2008-го року, заявив заступник міністра промислової політики України Сергій Грищенко у статті для «Дзеркала тижня».

«Нагадаю, що у світі виробництво сталі може зрости на 8,5%. Для ГМК України деякі експерти дають оптимістичний прогноз зростання обсягу виплавки сталі до 33,5 млн. тонн (+12,5% до рівня 2009 року). Певна річ, це було б чудово, і приводом для такого оптимізму є рівень середньодобового виробництва сталі за перші 25 днів січня року, що розпочався, — 90,7 тис. тонн (у масштабі року це й буде трохи більше ніж 33 млн. тонн)», — зазначив заступник міністра.

Ще одним показником покращення ситуації у металургії є зростання обсягів заявок на сировинні ресурси, констатував він.

«Якщо підсумувати заявки підприємств на сировинні ресурси, як зазначалося на балансовій нараді з питань ГМК, яка відбулася в «Металургпромі» 13 січня, то цей показник виглядає ще переконливіше — 38,2 млн. тонн, тобто перевищує навіть рівень 2008 року (37,3 млн. тонн)», — повідомив Сергій Грищенко.

Проте він підкреслив, що, зважаючи на реальну ситуацію на світовому ринку, уряд орієнтується на нижчі показники зростання виробництва у металургії.

«Виходячи з реалій ринку і можливостей щодо забезпечення виробництва, у баланси на 2010 рік Мінпромполітики, Мінекономіки і «Металургпром» заклали прогнозний показник з виплавки сталі в обсязі 32 млн. тонн (+8% до рівня 2009 року)», — констатував він.

При тому заступник міністра підкреслив, що навіть для досягнення урядових прогнозних показників у галузі слід вирішити ряд нагальних проблем.

«Для досягнення цього показника слід вирішити низку питань, пов’язаних із поповненням дефіциту коксівного вугілля (у 2009 році було імпортовано 9,2 млн. тонн коксівного вугілля; на 2010 рік дефіцит оцінюється в 8,6 млн. тонн), ритмічністю поставок залізорудної сировини, брухту, флюсів та всіх інших сировинних складових галузі. Актуальними залишаються завдання зниження виробничих витрат, оскільки в ціновому плані металургійний ринок досі ще далекий від відновлення, тому збитковості виробництва ще досі не подолано», — заявив Сергій Грищенко.

Детальніше читайте в статті Сергія Грищенка «Слідами прогнозів» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі