Гриджук: Необхідний комплексний закон про банківський кредит, який би регулював всі правовідносини між позичальниками і кредиторами - Економіка - dt.ua

Гриджук: Необхідний комплексний закон про банківський кредит, який би регулював всі правовідносини між позичальниками і кредиторами

23 травня, 2011, 14:25 Роздрукувати

Проблема відновлення кредитування на даний момент полягає у підвищенні прибутковості банків, оскільки всі необхідні ознаки стабільності вже спостерігаються. Досягти цього можна шляхом прийняття подальшого вдосконалення законодавства.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловив голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

«У НБУ приділяють величезну увагу проблемі відновлення кредитування. Проблема поки полягає у підвищенні прибутковості банків. Тому сьогодні так гостро обговорюється питання відновлення саме активного кредитування, оскільки воно є головним рушієм подальшого розвитку економіки. Що для цього необхідно? По-перше, і тут банкіри одностайні, подальше вдосконалення законодавства», - говорить Д.Гриджук.

Зокрема, банкір називає ухвалення законопроекту про захист прав кредиторів і споживачів фінансових послуг (внесений до парламенту ще в минулому році, але досі чекає розгляду). Окрім того, вважає Д.Гриджук, необхідний комплексний закон про банківський кредит, який би регулював всі правовідносини між позичальниками і кредиторами.

Не завадило б скасувати прийнятий 15 років тому мораторій на відчуження державного майна, відзначає голова правління «Хрещатика». «Від цієї заборони мало користі у питанні захисту майна, але він серйозно звужує можливості комерційних банків з кредитування держпідприємств, оскільки немає механізму реалізації такого майна. Тому скасування цього мораторію сприяло б більш активній роботі банківського сектору саме з державними підприємствами та організаціями», - пояснює він.

Ще один можливий крок, який міг би посприяти активізації кредитування, - це коригування підходів до оцінки платоспроможності позичальників. «Сьогодні багато хто з них вже працює у прибуток, але на балансі значаться ще не перекриті об'єктивні збитки, отримані через кризу. Це змушує нас, банки, занижувати якість оцінки таких позичальників при видачі їм кредитів і формувати великі резерви. У результаті ми змушені відмовляти багатьом потенційним клієнтам, які пережили кризу, вже рентабельні і могли б повноцінно обслуговувати позики, приносячи собі, банкам і бюджету більший дохід», - розповідає Д.Гриджук.

Водночас, відзначає він, навіть найдосконалішого закону мало, про що банкіри теж давно і наполегливо говорять в один голос. «Одна з найбільш серйозних проблем сьогодні - адекватне виконання існуючих законів та розгляд господарських суперечок у судових інстанціях. Окрема величезна проблема - виконання вже прийнятих рішень судів, яке зараз всіляко затягується з боку виконавчих служб. І цей перелік можна продовжувати досить довго», - резюмує голова правління "Хрещатика".
 

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з головою правління банку «Хрещатик» Дмитром Гриджуком читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >