Голова Ради НБУ спрогнозував зміцнення гривні навесні

Поділитися
Голова Ради НБУ спрогнозував зміцнення гривні навесні Стало відомо, коли подорожчає гривня © Ольга Кононенко, ZN.UA
Фундаментальних факторів для девальвації гривні в даний час немає. Національна валюта почне дорожчати навесні.

Знецінення гривні на початку 2018 року обумовлено сезонними факторами, переконаний голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

"Зразу хочу заспокоїти, що ніякої загрози національної грошової одиниці немає, ситуація знаходиться під контролем НБУ, її також відстежує Рада НБУ, яка визначає Основні засади грошово-кредитної політики", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що фундаментальних факторів для девальвації гривні в даний час немає: якщо проаналізувати динаміку обмінного курсу гривні до долара США протягом останніх років, то поточна ситуація на валютному ринку України видається традиційною, адже простежується чітка сезонність курсової динаміки з піками знецінення гривні в січні-лютому.

"По мірі збільшення обсягів експорту агропродукції (з лютого-березня), за умови збереження відносно сприятливої кон'юнктури ринку металургійної продукції та сезонного зростання попиту на неї (з березня-квітня), очікується стабілізація курсу гривні (можливим є сценарій із укріпленням курсу нацвалюти наприкінці весни – на початку літа)", - додав він.

На його думку суттєво сприятиме курсовій стабільності відновлення співпраці України з МВФ, та отримання макрофінансової допомоги від ЄС. "Надіюсь, що після зустрічі президента України Петра Порошенка та глави МВФ Крістін Лагард Україна активізує преговорний процес з МВФ і наступний транш кредиту МВФ Україна зможе отримати ще до літа", - сказав Данилишин.

12 січня заступник голови НБУ Олег Чурій заявив, що в перші місяці року зростає попит на валюту, зокрема з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і в той же час знижується її надходження, зокрема з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку.

За його даними, ці сезонні фактори є ключовою причиною посилення коливань курсу гривні міжбанківському валютному ринку з початку січня цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі