Голова недавно створеного Держгеокадастру розповів про принципи роботи свого відомства

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Голова недавно створеного Держгеокадастру розповів про принципи роботи свого відомства Держгеокадастр підпорядкований Мингрегиону, але координує діяльність з Мінагропродом © gazeta.zn.ua
За словами Мартинюка, перепідпорядкування Мінгрегіону цілком укладається в логіку процесу реформ у сфері земельних відносин.

Рішення про створення Служби геодезії, картографії та кадастру замість відповідного держкомітету і перепідпорядкування її Мінрегіону не було наслідком боротьби між міністрами за перетягування повноважень.

Про це в інтерв'ю DT.UA сказав глава Держгеокадастру Максим Мартинюк, призначений на цю посаду в березні 2015 року. Раніше чиновник очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію, а до цього працював у вінницькій мерії разом з нинішнім спікером Володимиром Гройсманом, який у той час обіймав посаду мера міста.

"Навесні 2014 р. було прийнято постанову №442, якою низку контролюючих органів ліквідували або об'єднували одне з одним. Елементом цієї реформи з оптимізації державного управління була й реорганізація Держземагентства. Перепідпорядкування Мінгрегіону також цілком укладається в логіку процесу, оскільки від самого початку це відомство створили для курирування розвитку територій", - зазначив Мартинюк.

Читайте також: Земля без органу

З усіх питань, що стосуються управління землями сільгосппризначення, відомство зберігає координацію з Мінагропродом. "Припустимо, ми вирішили змінити методику нормативно-грошової оцінки земель сільгосппризначення або ініціюємо зміни в законодавство у визначенні мінімального розміру ренти. З профільних аграрних питань суб'єктом законодавчої ініціативи виступає Мінагропрод, і свої пропозиції ми подаємо через нього. При цьому з інших питань - кадастру, картографії, які потребують погодження, кадрові призначення координуються через Мінрегіон. Це зовсім не управлінський дуалізм, це логічний і виправданий дуалізм формування державної політики в різних сферах", - розповів Мартинюк.

За його словами, довгий час увагу держави було сконцентровано на землях сільгосппризначення, і він вважає це великою помилкою.

"У результаті в нас так і не з'явилося комплексного бачення розвитку земельного фонду України. Фактично завжди "земельники" були пристебнуті до "сільгоспників". Але я впевнений, що зможу поламати цей стереотип", - висловив упевненість глава Госгеокадастра.

Докладніше читайте в інтерв'ю Михайла Кухара з Максимом Мартинюком: "Держгеокадастр повинен займатися обліком земель, а не їх розподілом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі